Крім того, вони донатять на потреби армії

Студенти усіх вінницьких вишів об'єдналися для волонтерства. У будні вони на лекціях, а у вихідні допомагають Збройним силам України. Зараз молодь виготовляє окопні свічки. На передову передали вже понад 2000 виробів. Більше – у сюжеті "5 каналу" у випуску новин.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Роблять окопні свічки, плетуть сітки та здають кров: студенти усіх вінницьких вишів об'єдналися для волонтерства (Відео)

Студент одного з вінницьких вишів Владислав у вільний від навчання час приходить до молодіжного центру, де збираються студенти-волонтери. Зараз молодь виготовляє окопні свічки.

"Прикладаю банку, аби подивитись розмір, який потрібно і виміряти по висоті. Картон має бути трохи менший, ніж висота банки. Зліва залишаю вільний простір, потім міряю, якої вона має бути довжини, і роблю по довжині смужку", – показав студент.

Для виготовлення окопних свічок об'єдналися студенти усіх вінницьких вишів. Ініціативу виявили самі. Кажуть: донатити не завжди мають змогу, а от руки до праці готові.

"Ми проводимо ряд заходів, які є благодійними. Ми збираємо завжди кошти, є банка, створена на бригаду. За рахунок цих коштів купуємо парафін, або інші речі, які потрібні, і втілюємо їх потім у свічки", – пояснила заступниця начальника відділу молодіжної політики Олена Войтович.

Майстерню для виготовлення окопних свічок облаштували в молодіжному центрі, тут є місце для всіх охочих.

"Долучилося понад 100 учасників – це саме тих людей, які виготовляли. Зрозуміло, що ми не враховували тих людей, які приносили парафін", – розповіла очільниця Вінницької молодіжної ради Марія Маєвська.

У кожного зі студентів власна мотивація до волонтерської роботи. Другокурсник Андрій розповідає: він приходить сюди, аби допомогти своїм рідним, які нині – в Силах оборони.

"Треба допомагати військовим. У мене зараз дядько готується, його навчають до боїв. І похресника теж готують до боїв", – поділився студент Андрій Матюшенко.

Студенти зазначають, технологія виготовлення доволі проста, опанує кожен. Волонтерка Анастасія розповідає, що робота хоч і нескладна, однак дуже потрібна. Адже одна окопна свічка не лише дає світло, а й зігріває військових до 5 годин. Сама ж дівчина відповідає за розливання парафіну.

"Це дуже легко, тому це досить доступний метод, як допомогти нашим Збройним силам. Картон не має виходити за межі баночки і має бути ґніт. Це все заливається. Ґніт має вільно заходити та виходити з баночки і свічка готова, через декілька годин можна відправляти", – показала студентка Анастасія Козлова.

Вінницькі студенти вже передали на Донецький напрямок більш як 2000 окопних свічок, за допомогою яких військові можуть підсушити одяг, приготувати їжу, розпалити багаття. Окрім свічок, молодь плете сітки, здає кров та донатить.

Анастасія Голошивець, Олег Смаковський, "5 канал"

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

 

 

 

Джерело