Ексклюзивний коментар лідера збірної України з біатлону для Суспільне Спорт після спринту.

Збірна України з біатлону взяла участь у першій чоловічій гонці на чемпіонаті світу-2024. У чоловічому спринті українці не змогли поборотися за місця у топ-20.

Найближчим до фінішу у топ-20 був лідер збірної України, Дмитро Підручний. Український біатлоніст з однією хибою закінчив гонку 21-м з відставанням у 2:05 хвилини від чемпіона світу Штурли Легрейда.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Підручний проводив чоловічий спринт після участі у змішаній естафеті, яку Україна завершила на сьомому місці. А перед гонкою в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт відзначав, що сподівається на покращення результатів у подальших стартах на світовій першості у Новому Месті.

Після завершення гонки український біатлоніст дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому оцінив свій виступ. Зокрема, Підручний звернув увагу на перший стартовий номер у спринті, згадавши, що востаннє під ним біг на міжнародних стартах ще чотири роки тому.

Як отримав перший стартовий номер у спринті "Був трішки здивований, давно не стартував першим. А точніше, якщо не помиляюся, вже чотири роки — востаннє стартував у [під першим номером] у спринті. А більше не пам'ятаю, щоб стартував. Що впливає на розподіл? Тренер або представник команди заявляє спортсменів в одну з чотирьох груп, кожна збірна має їх заповнити. Відповідно, в цих групах йде жереб між рештою спортсменів. Мені ось так пощастило бути першим". Як вплинув перший номер у спринті на результат

"Зовсім ні [не вплинуло]: що першим номером, що далі стартувати у психологічному плані не було жодних проблем. Жодної додаткової відповідальності з цього приводу не відчував. Навпаки краще, що стартував ближче [до старту]. Траса на першому колі була більш жорсткою, аніж на інших".

Про хибу на першому вогневому рубежі

"Невпевнений, що відіграло те, що я схибив на першому вогневому рубежі. Звісно, цей промах був зайвим, щоб боротися за вищі місця. Намагався по трасі відпрацювати. Вона була досить жорсткою, теплі погодні умови, лижі досить швидко втрачають свою швидкість. Гадаю, що всі спортсмени це відчувають: сніг дуже брудний та мокрий".

У чому причина хиби на першій стрільбі "Точно невпевнений, що було не так. Можливо, після трьох впевнених пострілів припустився "слабинки" і схибив. Точніше це проаналізую з тренером, коли буду знати, де був промах і що завадило закрити цю четверту мішень". Про погодні умови у спринті

"У спринті були нескладні погодні умови. Багато спортсменів стріляли один "нуль". Розумів, щоб боротися за високі позиції, треба й швидко стріляти. Але невпевнений, що через це у мене був допущений промах. Треба добре проаналізувати, що сталося і що було не так. Стоячи також вдалося стріляти швидко. Як на мене, була хороша, впевнена стрільба".

Про стан у чоловічому спринті у порівнянні зі змішаною естафетою "Як мені здається, все було чудово. Можливо, не те щоб чудово — задовільно. Те, як я боровся по трасі — було гідно. Але відчуття — це одне, подивимося по часу, яким був програш. Бо норвежці та французи дуже багато всім "завезли", а ось порівняно з Джакомелем, який одразу за мною стартував — він з однаковим промахом мені "завіз" лише 20 секунд. Гадаю, що наразі це для мене досить задовільний результат. Але побачимо все по аналізу, бо відчуття — це одне, а цифри іноді кажуть зовсім інше". Про настрій перед персьютом

"Так, як і на кожну гонку: боротися, швидко бігти та добре стріляти. Незалежно від позиції, буду намагатися зробити максимум, щоб як мінімум покращити своє місце у фінішному протоколі".

Наступна чоловіча гонка — персьют — відбудеться у неділю, 11 лютого (початок — о 18:05 за київським часом).

Дмитро Підручний: що відомо Чемпіонат світу-2024 — восьмий у кар'єрі Підручного. На світовій першості український біатлоніст дебютував у 2015 році. Підручний — чемпіон світу-2019 у гонці переслідування. Ця медаль також є його єдиною у кар'єрі в особистих гонках на рівні чемпіонатів та Кубків світу з біатлону. У сезоні 2023/24 Підручний має п'ять фінішів у заліковій зоні у гонках Кубка світу. Найкращий результат біатлоніста — 20-те місце у персьюті на етапі у Ленцергайде.

Джерело