Ексклюзивний коментар української біатлоністки для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону завершує підготовку до спринту на чемпіонаті світу у Новому Месті. Гонка відбудеться у п'ятницю, 9 лютого, у ній Україна буде представлена складом з чотирьох біатлоністок.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки чемпіонату світу на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Участь у жіночому спринті візьме Ірина Петренко, для неї це буде перша особиста гонка на рівні чемпіонату світу за сім років. Перед спринтом 31-річна біатлоністка виступила у змішаній естафеті: бігла останній етап у складі збірної України та привела команду до сьомого місця.

Сам чемпіонат світу у Новому Месті відбувається за несприятливих погодних умов, що вплинуло на стан траси. У день змішаної естафети організатори змагань змогли частково нівелювати проблему, засипавши селітрою трасу поруч із трибунами.

"[Після гонки] як мінімум треба було висушити пів сумки одягу та зігрітися, — розповідає Петренко в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. — Стадіон [у день змішаної естафети] засипали селітрою, тому він був більш-менш відносно. Жорсткіша траса у порівнянні з тим, що там на підйомах відбувалося. Там просто "каша" і спуски теж — треба було ще втриматися на ногах. Та ще лотерейка".

"На що це впливає? На стрільбу впливає, тому що на колі ти вже не така. Можливо, за більш жорсткої, кращої траси прийшла б свіжішою на рубіж. А так — доводиться працювати, і вже з першого кола мало не останні сили віддаєш".

Між змішаною естафетою і жіночим спринтом день перерви на чемпіонаті світу з біатлону. Однак, за словами біатлоністки, це несуттєво вплинуло на покращення стану траси, хоча зайвий день відпочинку має значення у контексті відновлення сил.

"Чи змінилася траса після підвозу свіжого снігу? Ні, не можу сказати, що змінилася. Те саме, що [у день змішаної естафети] було, вони лише після рубежу, перший маленький підйомчик засипають, тільки він закритий, ця петля. А так, траса та ж. Вчора було все відкрите".

"Зайвий день відпочинку? Так, [можна краще себе до спринту підвести]. Є час відновитися, адже поспіль гонки бігати досить складно".

Петренко стверджує: теплу погода у Новому Месті спостерігає завжди, коли приїжджає на змагання. "Нове Место? Я тут була вже три-чотири рази до цього [чемпіонату світу]. Завжди таке, майже завжди: дощ, вітер, така погода".

Попри першу за сім років участь на чемпіонаті світу, біатлоністка відзначає, що немає жодного хвилювання перед гонками. І просто хоче якісно виконати свою роботу під час гонки.

"У мене, мабуть, вже досвід, це не грає свою роль. Тому нема такого хвилювання, що ти пан або пропав. Просто треба робити свою роботу якісно і класно".

Ірина Петренко: що відомо Виступає у біатлоні з сезону 2008/09. Чемпіонат світу-2024 — четвертий у кар'єрі біатлоністки з Чернігівщини. Найкращий результат Петренко на чемпіонаті світу в особистих гонках — дев'яте місце в індивідуальній гонці на ЧС-2016. У сезоні 2023/24 Петренко також має три фініші у топ-20 гонок Кубка світу. Найкращий результат біатлоністки — 12-те місце у персьюті на етапі у Ленцергайде.

Джерело