У рамках діяльності коаліції Україна отримає два мінні тральні кораблі Королівських ВМС класу Sandown

Велика Британія та Норвегія створили морську коаліцію для підтримки України. Про це повідомило Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що нове об'єднання постачатиме кораблі та інші транспортні засоби українським захисникам для ведення бойових дій на морі.

Британія та Норвегія створили морську коаліцію – яке завдання цього об'єднання

"Велика Британія разом із Норвегією очолить нову коаліцію морських можливостей, надаючи кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі", – йдеться у повідомленні.

Нова морська коаліція тісно співпрацюватиме з українськими ВМС та Міністерством оборони задля "швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, продовження розбудови української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних та внутрішніх водних шляхів".

Як зазначається, у рамках діяльності коаліції Україна отримає два мінні тральні кораблі Королівських ВМС класу Sandown.

"Міністр оборони Грант Шаппс сьогодні у Лондоні оголосить про закупівлю Україною двох протимінних кораблів класу Sandown (MCMV)", – сказано у повідомленні.

"Ці тральники нададуть Україні життєво важливий потенціал, що допоможе рятувати життя на морі та відкриє життєво важливі експортні шляхи, які були суттєво обмежені після початку повномасштабного вторгнення", – сказав британський урядовець.

Відомо, що ініціатива стане частиною "низки нових коаліцій", сформованих між членами НАТО з метою забезпечення довготривалої військової підтримки України.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: 

що привіз Кемерон? – одразу після призначення чільником МЗС Британії він прибув до Києва.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

Джерело