Ханнан також зазначає, що довгий час путін дуже боявся вийти за межі росії, але останнім часом почав здійснювати закордонні візити

Українська влада не може створити коаліцію часів війни за участю опозиції. Викликає занепокоєння також і можливість поширення репресій щодо опозиційних політиків. Про це написав автор і колумніст, колишній член Європейського парламенту та екс–радник Торгової ради уряду Великої Британії Деніел Ханнан у колонці "Путінська росія наближається до нищівної перемоги. Підвалини Європи тремтять" для The Telegraph.

Він зазначив, що контрнаступ Києва завершився провалом, хоча дуже багато людей очікували від нього успіху. За цей час росія засіяла милю за милєю мінами, будувала укріплення, копала траншеї та накопичувала безпілотники.

На Заході занепокоєні, що в Україні можливі репресії проти прозахідних опозиційних політиків – The Telegraph (Відео)

"путіну потрібно протриматися ще 12 місяців. Навіть якщо Дональда Трампа не оберуть – колишній президент не приховує свого захоплення російським тираном, одного разу дійшовши настільки далеко, що заявив, що довіряв путіну більше ніж службам безпеки США – конгресмени–республіканці обернулися проти війни", – переконаний Деніел Ханнан.

Він нагадав, що Минулого тижня республіканці заблокували пакет допомоги Україні президента Байдена на 88 мільярдів фунтів.

"Їхнє занепокоєння нібито фінансове, але більшим мотивом може бути їхня пристрасна неприязнь до Байдена, той самий неблагородний імпульс, який змусив попереднє покоління конгресменів–республіканців виступити проти війни Гаррі Трумена в Кореї. Крило MAGA також відчуває невдоволення епізодичною роллю, яку Україна зіграла в драмі про імпічмент Трампа", – зауважив він.

Деніел Ханнан також зазначає, що довгий час путін дуже боявся вийти за межі росії, але останнім часом почав здійснювати закордонні візити.

"Крім міжнародного ордера на арешт, він мав цілком обґрунтовані побоювання вбивства. Його єдині закордонні підприємства були в колишніх радянських державах і двох дружніх диктатурах: Ірані та Китаї. Але цього тижня він відвідав дві нейтральні диктатури – ОАЕ та Саудівську Аравію. Що додало йому впевненості, щоб подорожувати до місць, які мають безпекові зв’язки із Заходом? Чи можливо, що була досягнута якась умовна угода? Чи могли Саудівську Аравію попросити вислухати його, таємно, в якості можливої прелюдії до мирних переговорів? Якщо так, ми ризикуємо мати катастрофу рівня Суецького регіону для західних демократій. Будь–яка угода, яка винагороджує російську агресію, буде сигналом для решти світу, що НАТО, з усім своїм колективним багатством і зброєю, не може досягти мінімальної мети врятувати країну, яку мали взяти під захист два її найпотужніші члени, США та Велика Британія", – зазначає він.

На думку автора, на тлі цих обставин українська влада не демонструє бажання об’єднати всі політичні сили всередині країни у коаліцію воєнного часу.

"Аргументи для вторгнення в Україну не в тому, що вона є ліберальною демократією. Звісно, вона набагато ліберальніша за росію, але вона суттєво не відповідає нашим стандартам. Русофільські партії були заборонені, і існує занепокоєння, що репресії можуть поширитися також на прозахідних опозиційних політиків. Цього тижня я був на зустрічі світових правоцентристських партій, на якій мав виступати колишній президент Петро Порошенко. В останню хвилину йому та двом його депутатам заборонили виїзд з України – і хоча Порошенко патріотично відмовився здіймати галас, це змусило мене задуматися, не вперше, чому Зеленський відмовляється залучати інші партії до коаліції часів війни", – наголосив Деніел Ханнан.

"Знову ж таки, у 1939 році Польщею керував авторитарний уряд. Це не змінило того факту, що на неї напали без провокацій після того, як ми гарантували їй незалежність – так само, як ми гарантували незалежність Україні в 1994 році, коли вона здала свій ядерний арсенал. Хоча цього разу ми не воюємо, ми настільки залучені в українську справу, що перемога росії – а поглинання завойованої території є перемогою росії, розцінюйте це як хочете – означала б катастрофічну втрату престижу для Заходу та пов'язаних з нею ідей: особистої свободи, демократії та прав людини", – зазначає автор.

Дивіться також відео: КРИВАВИЙ ДИКТАТОР ПУТІН – ЛЮДИНА РОКУ? Журнал TIME включив його у список претендентів.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело