Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна за підсумком зустрічі з главою МЗС Польщі Шимоном Шиньковським вель Сенком заявив, що Естонія готова всіляко сприяти вирішенню проблеми на українсько-польському кордоні.

Його цитує Polish Press Agency (PAP).

"Польські прикордонні переходи використовуються, зокрема, для доставки життєво важливої гуманітарної та оборонної допомоги, а також для транспортування товарів, які підсилюють економіку України. Тому Естонія готова зробити свій внесок у пошук швидкого рішення", — сказав Цахкна.

Зазначається, що міністри також обговорили початок перемовин про вступ України до ЄС та запровадження додаткових санкцій проти Росії.

"Ми наближаємося до дуже важливого тижня, протягом якого я очікую прогресу на шляху України до ЄС, а також ухвалення 12-го пакету санкцій", — сказав естонський міністр закордонних справ.

Естонія допоможе знайти рішення для розблокування українсько-польського кордону — глава МЗС

Крім того, Цахкна додав, що робота над міжнародною ізоляцією Росії має продовжуватися.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Джерело