Перед камерами опинилися не лише вже відомі Magura V5 – на цій же секретній базі дрони наступного покоління

Не всі українські "джокери" відомі загалу. І лише в окремих випадках – до них отримують доступ ЗМІ. Кореспондент найстарішого британського видання The Times зміг відвідати таємну базу Головного управління розвідки Міноборони із флотилією морських дронів на Дніпрі.

Командир українського дрон-флоту з позивним "13" розповів про ураження російських бляшанок: "Чи маємо ми можливість знищити весь Чорноморський флот? Так. І ми над цим працюємо".

За його словами, дві крайні свої військові цілі він потопив біля берегів тимчасово окупованого Криму 10 листопада. Тоді двом українським безпілотникам на світанку вдалося вполювати російські десантні катери проєктів "Акула" та "Серна". Разом із ними на дно пішов і завантажений БТР.

"Вони знали, що ми йдемо. Але вони нічого не могли з цим зробити. Радість була неймовірна. Метою мого життя було потопити російський корабель, а ми втопили одразу два. І, наскільки я знаю, цього ще ніхто й ніде не робив. Тепер у нас нова мета – потопити щось більше", – зазначив "13".

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Першою спецоперацією його підрозділу було ушкодження дронами розвідувального корабля рф "Іван Хурс" у травні, після чого така ж доля спіткала корабель "Сергій Котов" – у липні та у вересні. Цікава деталь – як пише The Times, вдруге у нього влучили випадково, під час маневрів, тікаючи від ворожої авіації.

"Це озброєння надзвичайно ефективне. Навіть якщо приблизно уявити, скільки коштує побудувати такі кораблі, як "Котов", і навчити екіпаж, – на це потрібні роки. Навіть якщо порахувати всі безпілотники, використані для атаки на один такий, то вони в тисячі разів дешевші", – запевнив командир операторів ГУР.

Від початку проведення цих рейдів російський флот почав поводити себе в Чорному морі набагато обережніше, заявив розвідник. Тепер окупанти бояться відходити далеко від узбережжя. Нині підрозділ військовослужбовця працює над тим, аби "мати можливість знищити весь Чорноморський флот рф".

Перед камерами опинилися не лише вже відомі Magura V5, а й нові типи надводних безпілотників. Загалом розвідники розповіли про три типи безпілотних брандерів. Кожен V5 оснащений двома камерами, інфрачервоною оптикою, супутниковим приймачем та двигуном на 300 к.с., що розганяє каяк до понад 83 км/год. У носовій частині – 250-кілограмова боєголовка.

На цій же секретній базі – дрони наступного покоління, з більш важкими боєголовками. Вони вміють виставляти на шляху кораблів міни та неушкодженими повернутися з рейду. Морські безпілотники збираються в Україні, проте використовують західні технології.

Інші підрозділи та відомства мають свої дрони, уточнюють журналісти. Зокрема Служба безпеки України використовує безпілотники Sea Baby. Ними був атакований Керченський міст, російські фрегат "Адмирал Макаров" і десантний корабель "Оленегорский горняк", нафтовий танкер Sig. Ці брандери мають більшу боєголовку вагою 450 кг.

 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело