Україна після 1939 року стала першою країною, що отримала зброю від Швеції, наголосив політик

П'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко нині перебуває з візитом у Швеції, де обговорив із керівництвом Ріксдагу та депутатами усіх парламентських партій посилення підтримки України. У коментарі журналістам він наголосив, що Стокгольм є дуже важливим партнером для Києва – у військовому, гуманітарному та євроінтеграційному питаннях.

"Візит почався із зустрічі зі спікером Ріксдагу Андреасом Норленом, шведського парламенту, потім було розширене коло всього керівництва парламенту, включаючи заступників спікера. Потім зустрічі продовжилися у форматі спільного засідання комітету закордонних справ і комітету по європейських справах, де були представлені всі вісім партій шведського парламенту. Це демонструє, що Україна має абсолютну підтримку у Швеції. Бо більше 92% шведів повністю і беззастережно підтримують Україну", – підкреслив Порошенко.

Він нагадав, що Україна після 1939 року стала першою країною, що отримала зброю від Швеції.

"Я привіз нашим шведським партнерам слова вдячності від українських бійців, тому що вони зустрічали ворога 24 лютого 2022 року зі шведськими Carl Gustaf на плечі, відбиваючи російські танки. Наші артилеристи дуже щасливі, як вони кажуть, воювати найкращою в світі артилерійською установкою Archer – найбільш точною, найбільш швидкострільною, найбільш потужною", – розказав політик.

І додав: "Сьогодні ми вже мали можливість бачити шведські броньовані машини CV90. І я тримаю кулаки за те, щоб найближчим часом першими в Україну надійшли і JAS39 Gripen – знамениті шведські винищувачі, які допоможуть нашому контрнаступу, зупинять російське домінування в українському небі. Тобто Gripen, ми вас чекаємо, вас чекають наші бійці. Приємно було почути, що ми почали вже, як шведи кажуть "ознайомлення", а ми кажемо – тренування пілотів наших Повітряних сил на цій позиції ".

З слів п'ятого президента, на зустрічах також обговорили посилення санкцій проти рф та фінансову підтримку України шведськими партнерами.

На зустрічі із державним секретарем міністра закордонних справ Швеції Діаною Янсе, яка займається питаннями міжнародної співпраці та зовнішньої торгівлі, Порошенко обговорив потреби України у післявоєнній відбудові, гуманітарному розмінуванні та перебудові економіки за критеріями Європейського Союзу.

"Окремо підкреслив важливість збереження доступу та транзиту української агропромислової продукції до Євросоюзу в умовах морської блокади України з боку агресора", – зауважив він.

Лідер "Євросолідарності" запевнив, що немає ніякої "втоми від України".

"Ми домовилися скоординувати зусилля, бо вже 2 жовтня у Києві відбудеться засідання Комітету закордонних справ ЄС. І ми матимемо багато зустрічей з європейськими політиками, щоб до кінця року ми отримали позитивний результат у переговорах щодо початку вступу України в ЄС", – зазначив Порошенко.

І резюмував: "Складається програма реформ, і я хочу наголосити, що "Європейська Солідарність" буде лідером, локомотивом, буде whatchdog, щоб у визначені терміни провести усі необхідні реформи, яких сьогодні потребує Україна для вступу в ЄС і для вступу в НАТО".

Джерело