Останній раз садок приймав вихованців до початку повномасштабного вторгнення. Під час активних бойових дій в місті, приміщення та територія закладу зазнали пошкоджень.
За допомогою японської неурядової організації тут вже відновили дах, встановили нові вікна. Роботи з реконструкції укриття профінансував уряд Бельгії, це понад шість мільйонів гривень.
"Було підвальне приміщення, не захаращене. Під час воєнних дій у нас тут проживало понад 100 людей, мешканців мікрорайону. Вони укривалися від постійних обстрілів, але умов там ніяких не було. Вже встановлена вентиляція, вкладена підлога, стіни, зроблене освітлення, проведений Інтернет. Зроблені санвузли, зараз ще встановлюється сантехніка і залишилось ще евакуаційні виходи обладнати", — розповіла завідувачка закладу дошкільної освіти №4 Алла Дока.Вхід в укриття передбачили одразу з першого поверху, а також декілька виходів на вулицю. Роботи були виконані силами будівельного батальйону "Добробат".

Тимчасово повірений у справах Бельгії в Україні Фредерік Девелтер, розповів, що таких проєктів в Україні наразі чотири.
За інформацією Алли Доки, запрацюють у садку сім груп, а сам заклад розрахований на 14.
"Батьки почують, що садочок вже відновився, тому що достатній час була перерва в роботі й, я думаю, буде більше дітей. Тим паче зараз іде тенденція, що до нас приїжджають ВПО з інших областей, з Чернігівського району. До нас уже записалися дітки, які вимушені покинути житло через небезпеку".За словами начальника міського управління освіти Василя Білогури, наразі з 52 садочків в Чернігові, роботу відновили 39.
"В деяких закладах ще продовжуються роботи. Це садки №№4, 72, де також за підтримки японців тривають всі ремонтні роботи. Відновлення роботи даного садочка в спальному мікрорайоні міста є дуже важливим, не тільки для економіки міста, а й для всіх людей які тут проживають".
Детальніше дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.
Джерело