Сьогодні, 19 вересня, у Господарському суді Запоріжжя відбулося чергове слухання у справі про угоду Запорізької школи-інтернат "Орієнтир" з компанією "Гранік" про вивіз сміття. Позивач ТОВ "Вельтум-Запоріжжя" вважає договір недійсним. Під час засідання суд мав винести вирок, але у підсумку, через відкликання позову міськради, оголосив перерву до 28 вересня.

Після двох місяців судових засідань міська влада відкликала свій позов проти компанії з вивозу сміття.

"Підписав безпосередньо секретар міськради Анатолій Куртєв. З даної заяви, я можу сказати, що зі змісту вбачається, що дана особа просить прийняти відмову від позову, закрити провадження. У зв’язку з тим, що відмова від даного позову не порушує права та інтереси інших осіб, заява про відмову від позову підписана уповноваженим представником позивача. Окрім того, це господарський спір він не носить значного суспільного інтересу та значення", – зазначила під час слухання головна спеціалістка відділу судово-претензійної роботи міськради Дарина Шурига.

Міська рада відкликала свій позов проти компанії із вивозу сміття: що відомо

Нагадаємо, у Господарському суді області представники міської ради вимагали визнати договір на вивіз сміття між міською лікарнею № 10 та компанією "Гранік" недійсним, адже конкурс на обслуговування цього медзакладу виграло інше підприємство – товариство з обмеженою відповідальністю “Вельтум”. Керівниця юридичного відділу компанії "Вельтум" Вікторія Щелкунова на засіданні 19 вересня заявила наступне:

"Вважаю за належне задовольнити клопотання позивача та закрити провадження по справі".

Чому міська влада відмовилася від позову – коментувати Суспільному представниця міськради відмовилася. А от адвокат екотехнологічної компанії "Гранік" Дмитро Харламов та юристка 10 міської лікарні Алла Богач наполягали на продовженні розгляду справи та судових дебатах.

Аби сторони ознайомилися з клопотанням міської влади щодо відмови від позову, суд оголосив перерву до 28 вересня.

Що відомо у справі про угоду Запорізької школу-інтернат "Орієнтир" з компанією "Гранік" про вивіз сміття

До 2021 року навчальний заклад співпрацював із компанією “Вельтум” щодо надання послуг з вивезення та утилізації побутових відходів.

А у 2021 році у січні двічі були оголошені торги на закупівлю послуг на вивезення та поховання твердих побутових відходів. Однак, підприємство “Вельтум”, як виконавець послуг, не з'являлося, зазначає заступниця директора Тетяна Димова. Тому вирішили укласти договір із іншим товариством “Екотехнологічна компанія “Гранік”.

Між двома компаніями, які надають послуги з вивезення й утилізації сміття у Запоріжжі – "Вельтум" та "Гранік" – виникла конфліктна ситуація. Справа дійшла до суду.

Компанія “Вельтум-Запоріжжя” звернулася до суду з вимогою визнати договір між "Граніком" та "Орієнтиром". У школі запевняють, що договір відповідає всім нормам чинного законодавства.

ТОВ "Вельтум-Запоріжжя" посилається на те, що у 2019 році компанія перемогла у конкурсі та підписала з міською радою Запоріжжя договір на виконання послуг щодо вивезення й утилізації побутових відходів на десять років.

23 червня 2021 в обласному Господарському суді відбулося підготовче засідання щодо розгляду позовної заяви компанії “Вельтум-Запоріжжя” про визнання недійсним договору між школою-інтернатом “Орієнтир” та компанією “Гранік”.

2 серпня 2021 року відбувся черговий розгляд позовної заяви ТОВ "Вельтум-Запоріжжя" про визнання недійсним договору між школою-інтернатом "Орієнтир" та компанією "Гранік". Вироку суду не було, суддя Тетяна Азізбекян ухвалила рішення зробити перерву та перенести розгляд справи на 16 серпня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело