Міністерство фінансів України спільно з Міжнародним валютним фондом розглядає можливість переходу на польську систему оподаткування фізичних осіб-підприємців. Україна, вивчивши приклади декількох країн, взяла за зразок саме польську модель оподаткування ФОП.   

Про це розповів голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю "Новини.Live".

Гетманцев пояснив, що польська модель оподаткування ФОП передбачає вищі ліміти за операціями – 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн грн (198 тис. євро). 

Україна може перейти на польську систему оподаткування ФОП: що відомо

Крім того, ставки податків різняться для різних видів діяльності.

Наприклад, у Польщі торгівля оподатковується 3%, низький податок встановлено також для виробництва. А податки на послуги значно вищі – від 12% до 20%.

"Наше завдання – відмежувати малий бізнес від середнього та великого. Це зараз основна проблема єдиного податку та системи оподаткування малого бізнесу... У цьому й полягає проблема оподаткування єдиним податком – неможливість розмежувати великий та середній бізнес від малого, коли великий бізнес мімікрує під малий", – сказав Гетманцев.

Нагадаємо, долар коштуватиме дорожче, ніж передбачалося раніше – експерти пояснили, чого очікувати українцям.

Читайте також:

  • Уряд ухвалив проєкт бюджету-2024: що буде з цінами, зарплатами, пенсіями
  • Україна недоотримала податків на сотні мільйонів через схеми заступника очільника ОПУ - розслідування
  • Українцям від жовтня "світять" великі штрафи: кого це торкнеться

Джерело