Самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037

"Європейська Солідарність" закликає залишити так званий військовий ПДВО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони. Про це на своєму телеграм-каналі пише співголова фракції Ірина Геращенко.

"З 1 жовтня влада хоче забрати весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військові за місцем постійної дислокації їхніх частин з місцевого самоврядування на спецфонд, начебто на потреби оборони. Чомусь ці кошти хочуть передати Міністерству стратегічних галузей, а не МО. Йдеться про величезні суми, адже військові підрозділи на "нулі, а ПДФО сплачується за місцем ППД. Усе, як завжди, подається під благородними намірами – мовляв, місцеве самоврядування витрачає кошти на плитку, а так гроші через спецфонд підуть на ВПК", – зауважує депутатка.

"Насправді, це великий обман і чергове "велике крадівництво". Ми пам'ятаємо ковідний спецфонд, який ішов не на медицину, а на дороги. Так ось, буде те саме. Плюс це порушення Конституції, ПДФО мають розпоряджатися місцеві органи влади", – переконана Ірина Геращенко.

Співголова фракції зазначає, що самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037. Тому "Європейська Солідарність" реєструє альтернативний законопроєкт.

  • ПДФО – це податки військових і вони мають право ними розпоряджатися. Ненормально, що і досі військові самі скидаються або шляхом волонтерів купують генератори, дрони і т.д. "Європейська Солідарність" пропонує, аби ПДФО, згідно з Конституцією, залишався в місцевих бюджетах, 70% йшли на потреби військового підрозділу, який і є податкодавцем цих коштів, і місцева влада на замовлення військового підрозділу направляла ці кошти на закупівлю необхідного обладнання, машин, дронів тощо. 30% мають залишатися в громаді і йти на ремонт ППД, бомбосховища, житло, інші потреби.
  • Очевидно, що оборонка потребує збільшення фінансування. Тому "Європейська Солідарність" пропонує кошти від дорожнього фонду спрямувати на МО для кредитування виробництва зброї.

"Кредитування, навіть безвідсоткове – це розвиток економіки, це контроль і це точно не розкрадання, а повернення коштів і зброї", – резюмує Ірина Геращенко.

Як повідомляв 5.UA, "ЄС" вимагає обов'язкового декларування для всіх працівників і радників Офісу президента.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: 

"Європейська солідарність" про декларування.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело