У Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. 

Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова.   

Ще 23 роки тому у жительки Волинської області Тамари під час операції з видалення апендиксу хірург виявив зміни кишківника та скерував пацієнтку на обстеження. Однак вона проігнорувала рекомендації лікаря, а згодом у неї почалися проблеми - з'явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Дійшло до того, що жінка могла їсти лише дитяче харчування. 

Роками не могла нормально їсти: у Львові прооперували жінку з рідкісною хворобою

Через страх почути якийсь страшний діагноз Тамара тривалий час не зверталася за медичною допомогою і займалася самолікуванням. До спеціалістів лікарні Святого Пантелеймона вона потрапила вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність. 

Після обстеження медики приголомшили пані Тамару діагнозом - в неї хвороба Крона. Це специфічне запальне аутоімунне захворювання шлунково-кишкового тракту, при якому імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну і атакує її.

Ця рідкісна недуга трапляється у 30 людей на 100 000. На жаль, вилікувати хворобу Крона неможливо. Проте, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити якість життя.   

Через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Утворилися спайки та незворотне ураження окремих ділянок кишківника.

Gід час операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки. Вже через тиждень Тамару виписали додому.   

У пацієнтки попереду післяопераційна реабілітація. Проте Тамара вже почувається значно краще, вона пообіцяла вчасно ходити на огляди, приймати ліки та виконувати всі рекомендації щодо харчування. Жінка хоче скоріше повернутися до роботи та нормального життя.

Нагадаємо, раніше у лікарні Святого Миколая у Львові вперше в українській медичній практиці дитині провели операцію на мозку з пробудженням - пацієнта виводили із наркозу під час хірургічного втручання і спілкувалися з ним, щоб контролювати і не пошкодити важливі ділянки мозку. 

Читайте також:

Джерело