Фермер Ігор Сабадаш зі Львівщини пропонує безкоштовно прийняти на перетримку тварин, яких евакуювали з півдня України. Ферма розташована у селі Мшана, що за декілька кілометрів від Львова. Там можуть розмістити до 100 голів великої худоби — корів та коней.

Ігор Сабадаш отримав поранення на фронті, а зараз займається фермерством. Чоловік розповів, що готовий надати тимчасовий прихисток тваринам із затоплених чи прифронтових регіонів готові на Львівщині.

"Я вирішив так вчинити, адже торік мені допомогли. Коли почалася війна, я залишив своє стадо худоби без нагляду, поїхав воювати. Чужі люди долучилися, друзі допомогли зберегти то стадо, поки мене не було. Через два місяці війни я був поранений і довгий час я не міг працювати на цій фермі. І люди врятували мені поголів’я", — каже фермер Ігор Сабадаш.

На Львівщині фермер готовий взяти на перетримку тварин з Півдня України

У володінні Ігоря Сабадаша — 100 гектарів пасовища. Він додає, що за потреби зможе прийняти тварин не лише з півдня, а й зі сходу — з прифронтових регіонів.

"Я вирощую тварин м’ясного напрямку — велику рогату худобу. Але попри те маю коні, поні. І є навички, як з тим обходитися. Таких тварин ми б могли прийняти, саме велику рогату худобу. Якщо з молочним напрямком — треба буде підкорегувати щодо доїльного цеху, бо в нас його немає. Але не проблема, якби треба було щось таке зробити, то я в змозі буду допомогти", — каже Ігор Сабадаш.

Відучора, 6 червня, почалася евакуація українців з міст та сіл, які підтопило внаслідок підриву Каховської ГЕС. А жителі Херсона та області рятують своїх тварин. Зокрема, домашню худобу та птицю з підтоплених домогосподарств.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.

Україна ініціювала засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Джерело