В ООН підрив Каховської ГЕС назвали "наслідком російського вторгнення до України", втім, прямо не сказали, що саме РФ спричинила трагедію. Організація аргументувала це тим, що "не має доступу до незалежної інформації, щоб перевірити, як катастрофа сталася".

Про це йдеться на сайті організації.

За словами генсека ООН  Антоніу Гутерреш заявив журналістам у Нью-Йорку, що щонайменше 16 000 людей вже втратили домівки, запевнивши, що вони і партнери надають допомогу постраждалим районам, зокрема питну воду, таблетки для очищення та інші важливі речі. 

В ООН нарешті прокоментували підрив Каховської ГЕС: кого вони звинувачують

Він назвав підрив ГЕС "монументально гуманітарною, економічною та екологічною катастрофою та трагедію", яка "є ще одним прикладом жахливої ​​ціни війни для людей. Шлюзи страждань переповнюються вже більше року, і це має припинитися, разом із усіма нападами на цивільних осіб та інфраструктуру".

"Перш за все я закликаю до справедливого миру відповідно до Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї", — підсумував він.  

За прогнозами ООН, становище України стане ще гіршим. Очікується, що "нагальні гуманітарні потреби зростуть, оскільки паводкові води рухатимуться найближчими днями". 

"Дамба є ключовим джерелом для сільського господарства та іригації. Це - масштабний ударо по сектору виробництва харчових продуктів... якому вже завдано значної шкоди", - сказав Гутеррешвисловивши занепокоєння через те, що вода швидко переміщує наземні міни та інші смертоносні боєприпаси в райони, які вже оголошені безпечними.  

Небезпека зараження води через підрив Каховської ГЕС

У коментарі для ТСН.ua розповів директор Інституту водних проблем і меліорації Нацакадемії аграрних наук Михайло Яцюк розповів, що вода, яка вийшла із Каховської ГЕС, насичена хімічним та токсичним забрудненням. За його словами, є висока вірогідність того, що врожай на затоплених та підтоплених територіях теж вже є забрудненим. 

У МОЗ попереджають, що на дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовини і вони можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на підтопленій території. 

Читайте також:

  • Хімікати і збудники інфекційних хвороб у криницях: МОЗ попередило про небезпеку через підрив ГЕС
  • Масовий мор риби зафіксований на Дніпропетровщині внаслідок підриву Каховської ГЕС (фото, відео)
  • Якщо немає води — як діяти в разі відсутності водопостачання

Джерело