Кабмін України виділяє майже 2,5 млрд грн на декілька ініціатив щодо відновлення водопостачання, щоб великі міста півдня не залишились без питної води внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Про це віцепрем'єр з відновлення України Олександр Кубраков повідомив на пресконференції в Херсоні 7 червня.

За словами Кубракова, уряд виділив з Резервного фонду 845 млн грн Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областям для забезпечення тамтешніх жителів питною водою.

Порятунок півдня України із питною водою: уряд виділив мільярди на свердловини та водогони

"Кошти підуть на свердловини, на їхнє термінове будівництво, на організацію підвозу води, на закупівлю водовозів і на всі заходи, які терміново потрібні для забезпечення водою", – сказав віцепрем'єр.

Окрім того, уряд надав Держагентству водних ресурсів 120 млн грн, аби стале забезпечення водою мали жителі Миколаєва. Так, воду до міста планують подавати руслом річки Інгулець.

Ще 1,5 млрд грн уряд передбачив на будівництво нових магістральних водогонів. Як пояснив Кубраков – усе для забезпечення нормальним водопостачанням Кривого Рогу, Нікополя та Марганця на Дніпропетровщині. Почати будівництво мають не пізніше ніж три-п’ять днів.

За даними віцепрем’єра, запасів води Карачунівського водосховища, що біля Кривого Рогу, достатньо для тримання ситуації з водою в цих містах на нормальному рівні.

Ситуація з водою після підриву Каховської ГЕС

Нагадаємо, російські війська 6 червня підірвали контрольовану ними Каховську ГЕС, внаслідок чого дніпровська вода затопила низку населених пунктів по обидва береги Херсонщини. Звідти проводиться евакуація населення.

Внаслідок цього воєнного злочину на півдні України почалися проблеми з питною водою: місцева влада вживає необхідні заходи та закликає економити воду. Водночас в окупованому Криму ситуація з водопостачанням особливо не зміниться, адже півострів понад сім років перебував узагалі без забезпечення з Північнокримського каналу, вважає урбаніст Віталій Селик.

Каховську ГЕС треба відбудувати, вважає Селик. Водосховище насичує життям весь південь України: Запорізьку, Херсонську, Дніпропетровську області. Якщо ж ГЕС не відновити, з півдня будуть змушені переїхати близько 1,5 млн людей.

За оцінками Мінекономіки України, на будівництво нової Каховської ГЕС може піти близько 1 млрд дол.

Читайте також:

  • Відголоски підриву Каховської ГЕС відчує Одеса: хвиля з брудом із підтоплених стоків і цвинтарів прямує до моря
  • Масовий мор риби зафіксований на Дніпропетровщині внаслідок підриву Каховської ГЕС (фото, відео)
  • Холера та гепатит А на черзі: науковець розповів про нові загрози після підриву дамби Каховської ГЕС 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело