Місто Гола Пристань може до кінця доби затопити на 100% в результаті підриву дамби Каховської ГЕС.

Про це повідомила керівник Голопристанської міської військової адміністрації Світлана Лінник в етері телемарафону.

Вона заявила, що наразі рівень води сягає вже понад 3,5 метра. Лінник розповіла, що в місті під час окупації лишалось до 6 тисяч людей.

До кінця доби місто Гола Пристань може повністю потонути

"Пік повені очікується до кінця цієї доби. Потім, маємо надію, що вода стабілізується і піде трохи на спад  наступної доби. Майже вся Гола Пристань буде під водою", -  сказала вона.

Лінник розповіла, що окупанти розпочали евакуацію людей тільки сьогодні, тому місцеві жителі мусили самоорганізовуватись та евакуюються самотужки, якщо у них є необхідні плавзасоби.

При цьому розповіла, що в місті дуже поганий телефонний зв'язок, сигнал можна зловити інколи на дахах, де перебувають люди.

"Але з більшістю людей немає зв’язку. Вчора ще був російський зв'язок доступний і Інтернет, але сьогодні є Інтернет  лише через мобільний зв'язок українських операторів", - повідомила Лінник.

Вона закликала жителів міста евакуюватися при будь-якій можливості. "Не варто триматися за те майно. Збережіть своє життя", - додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін України виділяє майже 2,5 млрд грн на декілька ініціатив щодо відновлення водопостачання, щоб великі міста півдня не залишились без питної води внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Крім того, ми раніше інформували, що за підрахунками Мінекономіки України, на будівництво нової Каховської ГЕС може піти близько 1 млрд дол.

Читайте також:

  • Відголоски підриву Каховської ГЕС відчує Одеса: хвиля з брудом із підтоплених стоків і цвинтарів прямує до моря
  • Масовий мор риби зафіксований на Дніпропетровщині внаслідок підриву Каховської ГЕС (фото, відео)
  • Холера та гепатит А на черзі: науковець розповів про нові загрози після підриву дамби Каховської ГЕС 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело