Після російського теракту на Каховській ГЕС найскладніша ситуація на низинному лівобережжі Херсонщини. Люди і тварини на дахах будинків, а деякі оселі - повністю під водою. Вода поглинула цілі вулиці й мікрорайони. Це окупована територія й інформація звідти надходить не повна, йдеться в ТСН. 

Лівий берег за рівнем він нижче за правий. Понад 2 десятки сіл, тобто, все, що на карті понад рікою, у воді. Місцеві жителі благають про допомогу, яку зараз ніхто не може надати.

В деяких районах вчора зранку окупанти оголошували евакуацію, але не всі про це знали і чули. Окупантам до людей байдуже, вони рятувалися самі. 

Люди з підтопленого лівого берега Херсонщини благають з дахів про порятунок: окупанти втекли з усіма човнами

Дорогу на Крим з ще вчора затопило. Найбільше потерпають Олешки, там вже повністю під водою всі одноповерхові будинки. Залиті всі райони в низинах. У чатах пишуть жахливі речі, що на дахах 14 людей, чи старенькі батьки. Там залишаються переважно люди пенсійного віку, дехто з них навіть не міг залізти на дах. 

Невідомо що з притулком для тварин, там було понад 400 псів, люди кажуть, що притулку вже нема. В місті немає плавзасобів.  Адже, коли окупанти втікали, викрали у людей майже всі човни. 

Підходить вода і в Новій Каховці, вона біля ГЕС. Під воду пішов зоопарк “Казкова діброва”. Він був замінований, 300 тварин не змогли врятувати. У підвалах Нової Каховки були наші люди, яких арештували окупанти. Що зараз з ними, невідомо. Топить Голу пристань, Збур’ївкку, Копані, Козачі Лагері. Зв’язку там майже немає.

У самому Херсоні триває евакуація з прибережних підтоплених районів. Ці раойни пів року були під обстрілами, там залишилися найстійкіші люди. до евакуації задіяні всі служби і волонтери. Дві третини Херсона, куди не дійшла вода, живуть у звичному режимі, з водою і світлом. У водоканалі повідомляють, що велике навантаження на каналізацію, адже вода іде у ливневі мережі і йде на очисні споруди.

Читайте також:

Світ здивував реакцією на підрив Каховською ГЕС: мають сумніви, чиїх рук справа

Після руйнувань від обстрілів прийшла велика вода: попри підтоплення, з Херсона виїздять одиниці

Джерело