У лікарнях Дніпра лишаються дванадцятеро поранених, які постраждали від обстрілу міста Підгородне "Іскандерами", йдеться в ТСН. 

Шестирічний Давид у реанімації вже посміхається, коли згадує, як катався з друзями біля свого будинку, та за мить знов сумує, коли згадує, що його квартири вже нема. 

Росіяни вдарили ракетою по місту Підгородне у суботу ввечері, коли майже всі жителі були вдома. “Хотіла залишитись на кухні мити посуд, але вирішила, не знаю чого, піти помити голову. Я буда у ванній. Якраз була нагнута головою, мила голову. І просто бачу перед собою багато пилу. Вся в крові”, - пригадує мама Давида Анжела Спицька. 

Врятував сина і осколки прийняв на себе: історія сім’ї з Дніпропетровщини, яка втратила дім через “Іскандер”

Поранена Анжела у реанімації разом із сином. У той вечір вони  готувалися до випускного Давида у дитсадку. Батько зі складними пораненнями в іншій лікарні, медики намагаються повернути йому зір. “Дитина стояла біля нього. Він почув свист сильний і відкинув його просто на підлогу. У нас велика плазма і видно, його накрило цією плазмою. Це і спасло від осколків. Інші осколки полетіли в чоловіка. У нього повністю все тіло порізане”, - розповідає дружина. 

Давид пам’ятає до дрібниць, як скривавлений вибігав з мамою. Випадковий водій, що проїжджав повз, доправив їх до медиків. 

Внаслідок удару п’ятеро дітей постражали: двох дівчат після надання допомоги відпустили додому, трьох тяжкопоранених хлопчиків одразу прооперували. “Це черепно-мозкова травма, струси та шалій головного мозку, множинні поранення м’яких тканин, обличчя, тулуба, кінцівок. Уламками після вибуху”, - описують стан дітей медики. 

Окрім Давида та його мами, у реанімації лишається 15-річний Олександр, під час вибуху він був вдома сам. Ще один одинадцятирічний хлопчик вже в хірургічному відділенні. На них чекає реабілітація. “Діти не будуть мати ніяких інвалідизацій, зроблено все можливе для цього. І вони, я сподіваюсь, у повному одужання випишеться з нашої лікарні. Я думаю, що психологічна травма, яку вони отримали, вона залишиться з ними на все життя”, - додають медики. 

Мати пораненого хлопчика не може стримати сліз. Каже, найбільше переживає за сусідів, що через ракету росіян втратили донечку. Дворічна Ліза загинула внаслідок удару, її мати у вкрай тяжкому стані в реанімації, прогнози лікарі 50 на 50. 

У більшості поранених домівок вже немає. 

Читайте також:

Через кинуту скляну пляшку можуть вигоріти гектари: на Рівненщині намагаються попередити щорічні масштабні пожежі

Дрони на мільйон: ТСН закупила безпілотники за донати від своїх глядачів, серед яких учні і вчителі цілої школи

Бійці беруть в полон росіян, а ті ще й дякують: поблизу Донецька ЗСУ рівняють позиції ворога

Джерело