Благодійний фонд "Полк Святослава Хороброго" влаштовує аукціони, спортивні змагання, виступи оркестру аби зібрати гроші на допомогу військовим з 3-го полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. Про ці та інші ініціативи фонду в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла виконавча директорка фонду Яна Пшеніцина.

Відео роботи спецпризначенців у Бахмуті

Фонд "Полк Святослава Хороброго" зареєстрували 25 травня 2022 року, але працювати він почав одразу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, каже Яна Пшеніцина.

Влаштовують аукціони, виступи оркестру. Як кропивницький благодійний фонд допомагає спецпризначенцям 3-го полку

Засновники – військові та ветерани 3-го полку імені князя Святослава Хороброго. Голова правління фонду Анатолій Денисюк, майор ЗСУ, ветеран, у 2015 році нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Співзасновник — чинний військовослужбовець Руслан Петесунько — адвокат, депутат Миколаївської міськради, з початку повномасштабного вторгнення він на передовій. Ще один співзасновник – чинний військовий Дмитро Ланін, його завдання – співпраця з міжнародними організаціями.

До команди входить Вадим Довгорук. "Він у 2015 році отримав важкі поранення, але має незламний характер. Цікавий факт — лідер гурту "Океан Єльзи" Святослав Вакарчук присвятив йому свою пісню "Мить". Він був співорганізатором українських змагань "Сила нації", – розповіла Яна Пшеніцина.

За час існування фонду надали допомоги військовим на суму два мільйони гривень: "Допомагав бізнес, люди допомагають, багато анонімно", – каже Яна Пшеніцина.

Нині збирають гроші на дрон з тепловізором, який коштує 270 тисяч гривень. Для цього влаштовують спортивно-розважальні програми, аукціони та виступи оркестру полку. В колективі грають військовослужбовці, які, окрім виступів, мають свої зобов’язання у військовій справі, пояснила Яна Пшеніцина. "Ми з оркестром зробили тур громадами Кіровоградщини, проєкт назвали "Батальйон "Соловейко", щоб зібрати на дрон з тепловізором".

Концерти відбулися в Долинській, Компаніївській та Катеринівській громадах. "Ми або доєднуємося до заходів, які відбуваються у громадах, або виступає оркестр самостійно. Ставимо скриньки для збору грошей, охочі можуть підтримати оркестр, або просто прийти послухати". Окремо оркестр зібрав 80 тисяч гривень.

Під час спортивних змагань "Козацькому роду нема переводу" зібрали 11 тисяч гривень.

"Влаштовуємо різні свята, бо не хочемо просто так ходити і просити у людей гроші. Людям треба щось подарувати: емоції, настрій. Хотіли, щоб вони провели сімейний день. Пограли, позаймалися спортом. Побачили, які є види спорту, можливо, після такого заходу хтось з діток захоче піти у якусь секцію. Хотілось принести людям користь. Тому поєднали: збирали гроші і розважалися".

Також фонд разом з місцевим швейним підприємством шиють патріотичні футболки.

Деякі потреби спецпризначенців коштують дорого. Наприклад, військові потребують тисячу санмодераторів, один коштує 20 тисяч гривень. "Тобто потрібно 20 мільйонів, – говорить директорка фонду. – Ми не можемо назбирати таку суму самі, адекватно це оцінюємо, тому співпрацюємо з бізнесом і шукаємо партнерів, які б змогли допомогти".

Нещодавно отримали від міжнародної організації набори для чищення зброї — 850 комплектів та 50 покришок на броньовані машини. Це допомога на майже два мільйони гривень.

У військових завжди є потреба у дронах, покришках на машини та самі машини, а також маскувальні сітки, тактичні жилети, прилади нічного бачення.

Надалі фонд планує не тільки допомогати бійцям, а й займатися їх реабілітацією та допомагати ветеранам і їх родинам.

У червні започаткують проєкт реабілітації військових з кіньми. "Ми домовилися з іподромом, вони дадуть двоє коней. Працюватиме з бійцями реабілітолог з сертифікатом з Німеччини, кандидат у майстри спорту з кінного спорту, родом з Бучі. У нас немає нині у місті таких фахівців, вони всі захищають Україну", – розповіла директорка фонду.

Влітку планують організувати військовий вишкіл для цивільних. Охочих навчатимуть правил безпеки на небезпечних територіях та під час надзвичайних ситуацій. Будуть розповідати про психологічну підтримку та як себе вести під час контакту з ворогом, правилам поводження зі зброєю, мінно-вибуховій безпеці, невідкладній медичній допомозі та тактичній підготовці. "Війна триває і ми вважаємо, що така підготовка буде корисною для кожного," – вважає директорка фонду.

Яна Пшеніцина говорить, фонд намагається робити все, щоб перемога настала якнайшвидше. Долучилися до допомоги благодійному фонду можна за посиланням.

Джерело