Протягом двох років у Харкові реконструювали 10 котелень за проєктом Світового банку. Роботи не зупиняли й після початку повномасштабного вторгнення. Цього року провели реконструкцію останньої, десятої котельні.

Реконструкція котельні тривала протягом семи місяців, розповідає технічний директор "Харківських теплових мереж" Євген Кауркін.

Модернізувати саме цю котельню вирішили експерти програми, каже Кауркін: через старе обладнання вона не могла забезпечити теплом всі під'єднані об'єкти —це 40 будинків, школа і два дитсадки.

У Харкові закінчили реконструкцію десятьох котелень

"Встановили сучасні котли та насосне обладнання. Тут є частотні перетворювачі, які дозволяють економити електроенергію. Зараз нові котли споживають менше газу, тому підприємство економить кошти", — розповідає Кауркін.

Операторка котельні Любов Чернієнко до реконструкції працювала з напарником. Нині ж працює сама.

Каже, з роботою справляється, бо частина процесів тепер виконується автоматично, проте під час аварійних ситуацій та вимкнення світла приходиться запускати котельню вручну.

"Раніше я повинна була підійти до котла і вручну додати газ, навантаження на горілку, щоб було більше газу та більша температура води. А зараз ручку повернула, і все. Автомат в котлі все це робить сам", — говорить Любов Чернієнко.

Операторка каже, востаннє один з трьох котлів міняли майже 30 років тому.

"Чотири-п'ять годин відсутнє опалення, а після ми його вмикаємо, щоб вночі люди були з теплом. Щоб економити газ в умовах воєнного стану, запобігти перегрівам та зайвим нарахуванням населенню. Це стандартна процедура", — говорить технічний директор "Харківських теплових мереж".

Що відомо Російські обстріли за час повномасштабного вторгнення пошкодили 117 інфраструктурних об'єктів "Харківських тепломереж". Зокрема, пошкоджені 44 котельні. Всього у Харкові 258 котелень. У Харкові відбудували котельню, яка була зруйнована обстрілами російських окупантів у березні 2022 року. На її відновлення витратили 36 мільйонів гривень. Читайте також

На Північній Салтівці планують реконструювати пошкоджену обстрілами котельню

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело