У Харкові облаштували 55 вуличних колонок, де містяни зможуть набрати воду під час блекаутів, коли насосні станції не працюватимуть.

Частина цих колонок механічні, інші — працюватимуть від генератора, розповів заступник директора комплексу "Харківводопостачання" Олексій Кучеревський.

"Жителі міста на випадок відключення електроенергії та відсутності централізованого водопостачання можуть підійти у ці пункти й набрати воду технічної якості для побутових потреб. Вода не питна", — говорить чоловік.

На вулицях Харкова встановили пів сотні колонок з технічною водою на випадок блекаутів

Свердловини бурили у місцях, де є підземні джерела, а також ближче до пунктів обігрівання, каже Кучеревський. Зокрема, у пункті, що розташований в ліцеї №23, можна набрати і питну воду.

"Максимально можна заповнити 1000 літрів. Але ми стільки не заповнюємо для того, щоб свіжу воду завозити. Це артезіанська вода, тому ми заливаємо десь 500-400 літрів", — каже директорка закладу Олена Криклива.

Роботи з встановлення колонок комунальники почали з осені минулого року, коли вперше зупинились насосні станції через відключення електроенергії. Адреси колонок можна знайти на сайті "Харківводоканалу", або ж за номером диспетчерської служби водоканалу 1533.

Читайте також

"Пункти незламності", транспорт, виклик швидкої: адреси, маршрути та телефони у Харкові на випадок вимкнення світла

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело