Ймовірність завдання ракетних ударів залишається досить високою по всій території України. Про це інформує Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 24 березня. Протягом минулої доби російські окупанти завдали 37 авіаційних та 4 ракетних удари, один з яких — по Краматорську. Також військо РФ здійснило 82 обстріли з реактивних систем залпового вогню.

Окупанти зосереджують основні зусилля на наступі на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Сили оборони відбили на них понад 79 атак російських військових.

Яка ситуація на фронті на війні в Україні

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Російська Федерація продовжує зберігати військову присутність на території Республіки Білорусь. Формувань наступальних угруповань не відзначено. Водночас окупанти продовжували інженерне обладнання місцевості у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Військо РФ обстріляло із мінометів та ствольної артилерії понад 20 районів населених пунктів. Серед них Тимоновичі Чернігівської області; Заруцьке та Попівка Сумської області, а також Морозова Долина, Стрілеча, Глибоке, Красне, Тернова, Стариця, Землянки, Крейдянка, Вільхуватка, Шев’яківка, Амбарне і Бологівка на Харківщині.

Генштаб: Сили оборони відбили понад 79 атак РФ на сході, імовірність ракетних ударів — висока

На Куп’янському та Лиманському напрямках протягом попередньої доби військо РФ обстріляло з артилерії райони Гряниківки, Куп’янська, Крохмального, Табаївки та Тернів Харківської області; Новоселівського, Стельмахівки, Макіївки, Невського, Піщаного і Білогорівки на Луганщині, а також Григорівки, Верхньокам’янського та Спірного Донецької області.

На Бахмутському напрямку військо РФ не припиняло штурму Бахмута. Саме в районі цього міста відбулось найбільше бойових зіткнень на цьому напрямку протягом минулої доби. Також було відбито атаки окупантів у районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Богданівка та Предтечине Донецької області. Росіяни обстрілювали Васюківку, Міньківку, Оріхово-Василівку, Григорівку, Богданівку, Бахмут, Іванівське, Предтечине, Залізне, Північне та Нью-Йорк на Донеччині. Загалом, від обстрілів окупантів постраждало понад 15 населених пунктів.

На Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках окупанти безуспішно наступали в напрямку населених пунктів Новокалинове, Новобахмутівка, Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське, Мар’їнка та Новомихайлівка Донецької області. Численних обстрілів з боку росіян зазнали, зокрема, Новокалинове, Новобахмутівка, Степове, Кам’янка, Авдіївка, Нетайлове, Ласточкине, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Вугледар, Велика Новосілка, Орлівка, Новомихайлівка та Пречистівка Донецької області.

На Запорізькому та Херсонському напрямках окупанти продовжують оборонятися. Одночасно з цим здійснювали інтенсивні обстріли, зокрема, Ольгівського, Малинівки, Червоного, Гуляйполя, Залізничного, Чарівного, Білогір’я, Малої Токмачки, Новоданилівки, Оріхова, Новоандріївки, Степового та Кам’янського Запорізької області; Червоного Маяка, Берислава, Львового, Новотягинки, Антонівки та міста Херсон.

Окупанти збільшили ліжко-місця у шпиталях на Луганщині, поранених офіцерів везуть в РФ

За даними Генштабу ЗСУ, через значні втрати, що окупанти зазнають щодня, росіяни вирішили збільшити кількості ліжко-місць у наявних шпиталях, що функціонують на тимчасово захопленій території Луганської області. Зокрема, у населеному пункті Троїцьке, кількість ліжко-місць військового госпіталя збільшено удвічі: з 200 до 400. В той же час всіх поранених із офіцерського складу евакуювали на територію Російської Федерації гелікоптерами в період з 17 по 18 березня.

“Відзначається збільшення смертності серед поранених загарбників в період з 17 по 21 березня, у зв’язку зі збільшенням кількості отримання важких поранень та неякісним медичним забезпеченням, зокрема через недостатньо професійний медичний персонал”, — відзначили у Генштабі ЗСУ.

Читайте також

ЄС схвалив спільну закупівлю ракет для України, у Києві відкриють представництво МКС. 394 день війни. Онлайн

Джерело