24 березня — 394 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Словаччина передала Україні перші чотири винищувачі МіГ-29. Перекидання здійснили українські пілоти, за допомогою ВПС Словаччини. У Брюсселі продовжується дводенний саміт голів країн ЄС. За підсумками першого дня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно. У Генштабі спростували інформацію про відхід російських військових з Нової Каховки Херсонської області. Інформація про начебто відхід російської армії з цього населеного пункту була оприлюднена помилково. НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни за продовження роботи банку в Росії та офіційне визнання "ДНР" та "ЛНР" через своє представництво в РФ. В Україні розпочне роботу представництво Міжнародного кримінального суду. Підписання угоди про відкриття в Україні офісу прокурора МКС відбулося у Гаазі. Документ підписали генеральний прокурор України Андрій Костін та секретар Міжнародного кримінального суду Пітер Льюїс. Президент Зеленський приїхав з робочим візитом на Херсонщину, побував на одному з енергетичних об’єктів та поспілкувався із жителями Посад-Покровського. Він заявив, що на Херсонщині понад 50 сіл майже повністю зруйновані росіянами. Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу.

ЄС схвалив спільну закупівлю ракет для України, у Києві відкриють представництво МКС. 394 день війни. Онлайн

Чернігівська, Сумська, Луганська області — оголошено повітряну тривогу!

Про це голова Офісу президента написав у своєму Telegram-каналі.

На благодійному ярмарку у Житомирській спеціалізованій школі №2 продавали смаколики та сувеніри, збираючи гроші на тепловізор для ЗСУ. Лоти на продаж учні школи виготовляли разом з батьками, вихователями та вчителями закладу.

Заступниця директора з виховної роботи спецшколи №2 Галина Кострікіна розповіла журналістам Суспільного, що гроші діти збирають на тепловізор для одного із підрозділів 93-ї окремої механізованої бригади, військові якої зараз воюють у Бахмуті. На тепловізор треба 79 тисяч гривень, 30 з них уже зібрали.

"Лоти, які не продадуться, якщо це не будуть продукти та їжа, будуть виставлені на продаж у мережі Facebook", – говорить Галина Кострікіна.

Загалом на ярмарку зібрали дев'ять з половиною тисяч гривень. Необхідні 79 тисяч гривень учасники ярмарку планують зібрати до кінця березня.

Як заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини" міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, російська збройна агресія перекреслює світову боротьбу з кліматичною та водною кризами.

"Глобальний сталий розвиток світу опинився під загрозою. У нас сьогодні 88% зрошуваних територій знаходиться під окупацією. Ми маємо великі обсяги руйнації нашої гідротехнічної інфраструктури, і для її відновлення потрібні будуть не тільки кошти, а й велика кількість часу", — наголосив міністр.

Він додав, що матеріальна шкода водним ресурсам України від агресії Росії становить вже понад 2,5 млрд доларів США.

"Це лише збитки, нараховані за забруднення і засмічення водних ресурсів. А також за те, що вони фактично крадуть у нас воду. Десь 8,8 млрд доларів потрібно на відновлення зрошувальних систем. Воно триватиме щонайменше 10 років. За останній рік зруйновано 721 об’єкт нашої водогосподарської інфраструктури. Велика кількість гідроспоруд, які мають стратегічне значення: Каховського водосховища, Оскільського, Печенізького, Карачунівського, окупований Північно-Кримський канал. Величезна кількість збитків", — розповів Руслан Стрілець.

Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій не скасовуватиме санкції проти російських та білоруських спортсменів, пов'язані з повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Про це повідомляється на офіційному сайті World Athletics.

23 березня, відбулася рада World Athletics, під час якої була ухвалена низка рішень. Зокрема, було ухвалено рішення щодо відновлення російської легкоатлетичної федерації у правах. Упродовж останніх семи років вона була відстороненою через постійні порушення допінг-правил легкоатлетами. Однак після дотримання всіх вимог плану відновлення, який було затверджено ще у березні 2021 року, у World Athletics вирішили поновити статус російської федерації.

Водночас, самі легкоатлети, а також офіційні особи та персонал з Росії та Білорусі залишаються відстороненими від змагань. Причина - повномасштабне вторгнення РФ в Україну, яке триває вже понад року.

Читайте також: "Не змінили своєї позиції". European Athletics не скасовуватиме санкції проти РФ та Білорусі

Джерело