Європейський Союз та його партнери мають використати політичний тиск та санкції проти РФ, щоб примусити Кремль завершити війну. Також важливо швидко надіслати боєприпаси в Україну, бо це може змінити хід війни.

Про це у Брюсселі перед початком зустрічі глав держав та урядів ЄС заявила прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас, повідомляє "Укрінформ".

"Ми повинні використати всі важелі, що маємо, здійснити тиск на Росію та примусити її завершити війну. Війна завершиться тоді, коли Росія зрозуміє, що це була помилка", — сказала вона.

ЄС має зробити все, щоб примусити РФ закінчити війну проти України – прем'єрка Естонії

Каллас подякувала лідерам країн-членів, президентам Європейської ради та Єврокомісії, високому представнику ЄС за рішення поставити в Україну мільйон артилерійських снарядів.

"Критично важливим є те, щоб надіслати боєприпаси в Україну швидко, тому що це може принести зміни у війну. Ми маємо діяти по обох напрямках – надсилати боєприпаси для України та поповнювати наші склади. Якщо ми зможемо робити це одночасно, — добре. Але, я думаю, ми маємо спочатку надсилати, а потім – поповнювати", — сказала естонська прем'єрка.

Читайте також: До кінця року в Євросоюзі навчать 30 тисяч українських військових — глава представництва ЄС

Вона зазначила, що зараз, коли є система спільного замовлення боєприпасів, оборонна промисловість ЄС може вдвічі збільшити виробництво.

Каллас також наголосила, що будь-яка війна завершується мирними переговорами, але питанням є, коли і на яких умовах такі переговори можливі.

"У цьому випадку є один агресор, і одна жертва. Це означає, що Росія має повернутися до своїх кордонів та погодитися на виплату репарацій", — сказала вона.

Каллас також заявила, що під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем порушить питання щодо створення під егідою міжнародної спільноти спеціального трибуналу для покарання російського керівництва за злочин агресії проти України.

"Ми маємо просуватися вперед з цим трибуналом щодо злочину агресії", — сказала прем'єрка Естонії.

Читайте також: У Генпрокуратурі розповіли, скільки воєнних злочинів скоїла Росія на деокупованих територіях України

За її словами, ордер на арешт Путіна, виданий МКС, є сигналом, що жоден лідер не має імунітету від відповідальності за скоєні злочини.

"Ми знаємо, що МКС може переслідувати лише воєнні злочини, але не може карати за злочини, скоєні керівництвом – злочин агресії. Саме тому ми можемо просуватися вперед, це має виходити від ООН, має бути створений міжнародний трибунал стосовно злочину агресії", — додала Каллас.

Вона зауважила, що санкції ЄС, погоджені з партнерами по G7, реально працюють та обмежують спроможності Росії у фінансуванні війни.

Читайте також: Франція, Угорщина і Болгарія блокують ядерні санкції проти РФ — РАР

"Економічні санкції, включаючи обмеження на ціни на нафту, мають вплив на російську економіку та на її здатність підживлювати машину війни. Ми маємо продовжувати цю роботу разом з партнерами по G7", — сказала глава уряду Естонії.

Каллас наголосила, що країни ЄС мають продовжувати опрацьовувати подальші санкції проти РФ, але наразі не менш важливо усунути можливості для їх уникнення з використанням третіх країн, з якими ЄС зберігає торговельні відносини.

Вона також зазначила, що санкції проти Росії і Білорусі мають розглядатися в одному пакеті, оскільки ці країни діють разом та несуть відповідальність за агресію проти України.

Що відомо про десятий пакет санкції ЄС проти РФ

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Україна наполягала, щоб у десятому пакеті були санкцій проти російської ядерної галузі, однак ЄС їх не включив у новий пакет.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

Читайте також

" Позбутися залежності від ядерного палива Росії треба назавжди" — Ігор Жовква

Зеленський ввів в дію санкції проти "Росатому"

ЄС схвалив десятий пакет санкцій проти РФ: що у ньому

Джерело