Огірки по 100 гривень за кілограм, помідори – до 130. Ціни на овочі виросли на 34% у порівнянні з січнем 2022 року. Такі дані Держстату. На прилавках у Дніпрі городина є, та покупці жаліються: не все можуть собі дозволити. Чому піднялася вартість Суспільному пояснили експерти.

Наталія придбала томати, аби приготувати родині сніданок. Каже: овочі подорожчали, але відмовлятися від них не збирається.

"Огірки, помідори точно у порівнянні з минулим роком у два рази дорожче", – каже жителька Дніпро Наталія.

Овочі здорожчали на 34% за рік: які причини та скільки коштує городина на прилавках Дніпра

А от Тетяна розповідає: огірки та помідори тепер не купує взагалі.

"Ми пенсіонери, на дві тисячі живемо, ми на них навіть не дивимося. Такі ціни. Цибуля, капуста, картопля – це те, що нам потрібно", – розповідає жителька Дніпро Тетяна.

У супермаркетах Дніпра ціни на огірки починаються з 98 гривень, помідори вартуватимуть майже 100 гривень. За кілограм моркви треба буде заплатити 40 гривень, за цибулю – 48 гривень. Українська картопля коштуватиме трохи більше 8 гривень.

Ціни на овочі виросли, бо здорожчала електроенергія, пояснюють у тепличному господарстві. Декілька тижнів тому зібрали перший урожай.

"Оце огірок сорту атлет, користується попитом, бо в нього тонка шкірка, він соковитий", – кажуть у господарстві.

Марина – овочівниця у теплиці, каже: доглядає за томатами. Поки вони ще зелені, дозріють наприкінці квітня.

"Ми працюємо тут з помідорами, я верхова, крутимо рослини, піклуємося про них, якщо кисті гарні, значить дівчаткам внизу буде що збирати", – розповіла овочівниця у тепличному господарстві Марина.

Минулого року у тепличному господарстві взагалі не вирощували овочі, каже директор Сергій Задорожній. Бо через ціни на енергію собівартість кілограму огірків була 200 гривень.

"В нас 23 гектари теплиць, половина – радянського виробництва, і вони дуже енерго неефективні, в них вирощувати нерентабельно", – пояснює директор тепличного господарства Сергій Задорожній.

На вартість овочів вплинула й окупація територій Херсонської та Запорізької областей, розповідає економічний експерт.

"Значно зменшилося постачання внутрішнього продукту, перебої з постачання у зимовий період, і як наслідок – збільшення порчі в овочесховищах, знову ж таки прильоти по овочесховищах", – розповідає економічний експерт Михайло Крапивко.

Та навіть за умови звільнення окупованих територій, цьогоріч відновити виробництво не вдасться. Бо знадобиться час на розмінування, прогнозує експерт.

Читайте також

Логістика та курс валют: аграрій пояснив причини зростання цін на фрукти

Кава, генератори та розширення бізнесу під час війни — інтерв’ю зі співвласником мережі кав‘ярень

На Дніпропетровщині здорожчало молоко, масло, сало й здешевшали крупи

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело