У Лисичанському хабі відбувся нетворкінг “Є вакансія. Є робота” для переселенців з окупованого нині міста на Луганщині, які шукають роботу у Дніпрі. На зустрічі HR різних організацій презентували свої вакансії для переселенців. Яку роботу пропонують для ВПО — у репортажі.

Ярмарок вакансій для переселенців відбувся у Лисичанському хабі. На зустріч запросили роботодавців та шукачів роботи. Допомогти працевлаштуватися своїм знайомим прийшла вчителька Лілія.

Робота для переселенців з Луганщини у Дніпрі: які курси пропонують та на яких спеціалістів попит

"Я проживаю в гуртожитку там багато таких людей, які потребують допомоги, тому хочу донести інформацію, саме до своїх тепер вже земляків. Той хто шукає, той знаходить, я вважаю, що, якщо спілкуватись, якщо відвідувати ось такі заходи, якщо не нехтувати, то робота обов’язково знайде тебе", — зазначила вчителька.

За словами начальника Лисичанської міської військової адміністрації Валерія Шибіко, нині у Дніпрі проживає понад 13 тисяч переселенців з Лисичанська, половина з них шукає або вже знайшла роботу.

"Люди звісно йдуть охоче на роботу, тому що без роботи немає за що винаймати квартиру, немає за що купити продукти. Зрозуміло, що в країні криза, війна є війна й тому, мабуть, люди хочуть, як можна кращу роботу отримати, але ми розуміємо, що все краще вже взяли, но я вам скажу, що Луганські люди вони такі наполегливі тому я впевнений, що вони знайдуть роботу з допомогою таких заходів", — зазначив він.

Як розповіла очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Тетяна Янушкевич, до початку повномасштабного вторгнення у Дніпрі офіційно працювали до 370 тисяч людей, нині мають дані про близько пів мільйона офіційно працевлаштованих. Скільки з них переселенці — порахувати неможливо.

"Ми почали займатись майже з березня минулого року. Коли почалось повномасштабне вторгнення РФ на нашу територію.Частина територій була окупована й дуже велика кількість переселенців прибуло до нашого міста. Ми їздили по гуманітарних хабах де видавали, ми проводили такі заходи в шелтерах, в місцях знаходження внутрішньо переміщених осіб. Пропонували, запрошували роботодавців, вони особисто приходили розказували про умови про заробітну платню", — розповіла вона.

Також для переселенців є курси з перекваліфікації. Охочі, за короткий термін та безплатно можуть освоїти нову професію.

"Влітку минулого року ми запустили перенавчання ВПО. Було створене такі короткотермінові курси навчання для отримання часткової кваліфікації з певної спеціальності. Ми перенавчали електрогазозварювальників — їх розібрали, майже всі знайшли роботу. Ми перекваліфікували електромонтерів, касирів, операторів поштового зв’язку й навіть, як би дивно це не звучало, навіть перукарів, оскільки дуже багато поїхали з міста", — розповіла Тетяна Янушкевич.

Читайте також

В Дніпрі працює цифровий хаб для переселенців з Луганщини: які послуги надають

“Приїхали, бо там дуже стріляють”. Хаб у Дніпрі приймає переселенців з Донеччини

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело