Після голосування депутати PAS встали, вигукуючи "Браво!", а депутати від Блоку комуністів і соціалістів прийшли з плакатами на знак протесту

Парламент Молдови у другому читанні ухвалив ініційований партією влади PAS законопроєкт, який передбачає закріплення в усіх законах країни поняття "румунська мова" замість "молдовської" та "рідної" мов. Про це повідомляє "Європейська правда"

За законопроєкт у другому читанні проголосували 58 депутатів. Після голосування депутати PAS встали, вигукуючи "Браво!", а депутати від Блоку комуністів і соціалістів прийшли з плакатами на знак протесту.

Парламент Молдови в турборежимі перевів країну з

Ухвалення законопроєкту в другому читанні відбулось без обговорення й тривало менш як дві хвилини.

Перед засіданням блок комуністів і соціалістів вимагав виключити законопроєкт про румунську мову з порядку денного, та пропозиція очікувано не набрала необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, що законопроєкт був проголосований у першому читанні на пленарному засіданні 2 березня.

Згідно з проєктом, словосполучення "молдовська мова", "державна мова", "офіційна мова" і "рідна мова" в будь-якій граматичній формі необхідно замінити словосполученням "румунська мова" у відповідній граматичній формі.

Тож, після "технічних змін" стаття конституції Молдови щодо мови стане коротшою і матиме наступний зміст: "Державною мовою Республіки Молдова є румунська мова".

Довідка. Цікаво, що насправді "молдовської мови" просто не існує. Цей термін вигадали у Радянському Союзі, щоб розділити націю на дві частини. Хоча прибічників "молдовської мови" у Молдові й досі лишається чимало. Тому такий крок партії Маї Санду називають сміливим, однак зазначають, що він може мати негативні наслідки.

Нагадаємо, на саміті ЄС президент Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка перехопила плани кремля щодо взяття під контроль Молдови. А в грудні спецслужба країни заявила, що росія може напасти на Молдову у 2023 році.

Дивіться також відео на тему: Зеленський: "російські ракети у Молдові та Румунії – черговий доказ того, що терор не знає меж

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело