Вчені виявили нову планету, яка отримала назву HD-207496b і вона перебуває на відстані 138 світлових років від нас. Детальне вивчення екзопланети показало, що вона має або атмосферу з газу, або всю її покриває океан. Вчені вважають, що  на планеті може відбуватися процес трансформації і вона може повністю перетворитися на водний світ, який стане водною суперземлею.

Про це пише ScienceAlert.

Планета обертається навколо зірки HD-207496, помаранчевого карлика, який схожий на Сонце, на відстані 138 світлових років від нас. Це молода зірка, якій 520 млн років. Маса екзопланети в 6 разів більша за масу Землі. Такі кам'янисті світи вчені називають суперземлями.

Астрономи виявили суперземлю, яка перетворюється на водний світ: що про неї відомо

 Власне, нова планета саме належить до цієї категорії.

За словами вчених, якщо знати масу та діаметр планети, то досить легко розрахувати її щільність. А якщо знати густину планети, то можна з'ясувати з чого вона складається. Як показало дослідження планети HD-207496b, її густина становить приблизно 3,27 грама на кубічний сантиметр. Для порівняння - у Землі щільність становить 5,51 г на кубічний сантиметр.

Тому вчені вирішили, що насправді нова планета, швидше за все, не є повністю кам'янистим світом. Вчені припускають, що вона може мати або багату водою оболонку, або багату на газ оболонку, або суміш і того й іншого.

Раніше стало відомо, що вчені змогли виявити одразу три невеликі кам'янисті планети на відстані в 100 світлових років від нас. Дві з них дуже схожі на Землю і можуть бути потенційно населеними світами. Третя планета також можливо має на поверхні рідку воду.

Читайте також:

  • На планеті нова хвороба: що таке синдром VEXAS, які симптоми та хто у групі ризику
  • Вчені розкрили ще один секрет моторошної мумії русалки
  • Струнний інструмент, якому 2000 років, знайдено у В'єтнамі: з чого він виготовлений 
  • Астроном зафільмував падіння метеорита на Місяць (відео)
  • Астрономи знайшли між Марсом і Юпітером темні астероїди, наповнені водою

Джерело