Санкції і «цінові стелі» досягли поставлених цілей: доходи Москви від експорту нафти у січні 2023 року впали майже на 30% у порівнянні з січнем 2022 року, тобто приблизно на $8 млрд. Про це пише Reuters з посиланням на заяву виконавчого директора Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіха Біроля.

За оцінками фінського Центру досліджень в галузі енергетики і чистого повітря (Centre for Research on Energy and Clean Air, CREA), якщо раніше санкції у нафтовій сфері щоденно обходилися Росії у приблизно $172 млн втрат, то з 5 лютого цей показник становитиме $280 млн на день.

Санкції працюють: нафтові доходи РФ у січні впали на третину

Фатіх Бірол вважає, що паливні ринки можуть зіткнутися з труднощами в короткостроковій перспективі, оскільки глобальні торговельні шляхи «перетасовуються», аби дати більше можливостей для Європи, яка буде більше імпортувати нафти з Азії, Близького Сходу та Сполучених Штатів. Це може змусити інші ринки, такі як Латинська Америка, шукати альтернативних постачальників. Проте Бірол заявив, що баланс ринку палива може покращитися з другого півріччя 2023, оскільки в усьому світі буде додано більше переробних потужностей.

Джерело