Бібліотекарка з Житомира Тетяна Данилевич стала ілюстраторкою книжок. Нині у її творчо-художньому доробку вісім книг із малюнками в авторській техніці квіткового принту лінером. Про це Суспільному розповіла заступниця директора обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Лариса Мозгова.

За її словами, все розпочалося під час однієї бібліотечної зустрічі Тетяни Данилевич із житомирською поеткою Марією Рудак.

"Тетяна Костянтинівна дізналася про проблеми авторки з виданням книги, – розповідає Лариса Мозгова. – У поетеси бракувало коштів на типографські роботи, не було можливості заплатити художнику за ілюстрації до книги. Тоді Тетяна Данилевич продала свої золоті сережки й віддала гроші на видання книги та ще й принесла ілюстрації до книжки, які намалювала за одну ніч".

Енергетичні малюнки в авторській техніці квіткового принту: бібліотекарка з Житомира стала ілюстраторкою книжок

Відтак перша книга Марії Рудак "Рай-дерево" вийшла в світ з першим ілюструванням Тетяни Данилевич.

"Нині у творчо-художньому доробку Тетяни Костянтинівни вісім ілюстрованих нею книжок:

Ольга Ольшанська "Любов і принципи"; Світлана Соболевська "Легенда про Романа і Чернявку" – це книга з розмальовками; Галина Цепкова "Мої святині"; Світлана Соболевська "Подарунок із Романівки"; Марія Рудак "Страньєрка"; Галина Цепкова "Віри тонка свіча"; Svitlana Sobolievska "The gift from Romanivka"; Бойко Богдан "Дивуюсь, мрію і шукаю", – каже Лариса Мозгова.

Тетяна Данилевич, яка працює завідувачкою відділу соціокультурної діяльності обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, мріяла бути художницею з дитинства. У 1979 році вона закінчила першу в Житомирі дитячу художню школу імені Віктора Шкуринського.

"Тетяна Данилевич надалі сподівалася пов'язати своє життя з Баранівським порцеляновим заводом, розробила шість варіантів художнього розпису сервізів, – розповідає Лариса Мозгова. – Її вчитель Віктор Шкуринський вважав Тетяну кращим акварелістом школи. Одночасно дівчина займалася спортом – легкою атлетикою та гімнастикою. Навантаження на організм виявилося занадто великим, що вплинуло на її здоров'я, вона стала втрачати зір. Ця проблема зі здоров'ям змусила її відмовитися від професії художника і перед Тетяною постав вибір нової професії. Так доля привела її до бібліотеки".

У коментарі Суспільному Тетяна Данилевич розповіла, що багато років вона не малювала, а коли розпочала, то зрозуміла, що особисто для неї це – арттерапія.

"Коли я малюю, то це мені дає умиротворення, допомагає подолати тривогу, страхи, дарує прилив сил, енергії, психологічно підтримує, – розповідає Тетяна Данилевич. – Моя рука довгий час мовчала, а потім – почала творити. Я від народження – шульга. У дитинстві мене насильно намагалися переучувати, проте я вважаю, що людина повинна малювати і все робити тією рукою, якою спонукає природа. У своїх малюнках я закодовую позитив, різні бажання. Варто тільки повірити в це, йти до своєї мрії та щось робити для цього. Інформаційне поле запускається і дає поштовх рухатися у правильному напрямку".

Тетяна Данилевич каже, що свої енергетичні малюнки та ілюстрацї до книжок створює в авторській техніці квіткового принту лінером.

"Лінер – це спеціальна ручка для художників подібна до гелевої, – каже Тетяна Данилевич. – А авторська техніка з'явилася тоді, коли під час малювання доводилося щось виправляти. Тоді я замальовувала це квітковим орнаментом: квітами, листочками, травою. Потім вирішила це так і лишати, тож квітковий орнамент оздоблює мої малюнки".

Малювання для Тетяни Данилевич – це просто інший спосіб ведення щоденника творчого життя.

"Зараз займаюся створенням серії плакатів за віршами житомирського школяра Богдана Бойка, який, попри юний вік, є автором п'яти книжок. Також входжу до групи волонтерів-художників, які проводять майстер-класи з олійного живопису у Будинку ветерана, де проходять реабілітацію військові з 2015 року".

Читайте також "Хочу стати ветеринаром, а поки в'яжу гачком тварин", – школярка з Житомира Єва Вишинська. Школярка з Житомирщини Злата Скаскова за рік здобула п'ять гран-прі та 40 дипломів на різних пісенних конкурсах. Безпілотник для Збройних сил України розробляють вихованці інженерного гуртка з Малина на Житомирщині.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело