Заняття краще починати змалечку

Фізична реабілітація та сенсорна інтеграція. У Бердичеві за ініціативи католицької громади безплатно допомагають лікувати та розвивати тяжкохворих дітей. Заняття проводять при місцевому кляшторі Босих Кармелітів. Працюють і з дорослими – допомагають їм соціалізуватися.

4-річний Рувім намагається старанно виконувати усі вправи, які показує медикиня. Мама сюди проводить сина на заняття вже пів місяця, і бачить результат.

Як тяжкохворим дітям безкоштовно допомагають при монастирі Босих Кармелітів у Бердичеві – сюжет (Відео)

"У нас є проблема: лівобічний гемопорез, і ми потребуємо постійної реабілітації. Дізнавшись, що тут є змога займатися, записались і 2 неділі відвідуємо. Дуже подобається йому, він з задоволенням іде на ці заняття", – розповіла мама Рувіма Марина Харитончук.

Відновити рухові функції організму дітям із тяжкими діагнозами допомагає фахівчиня з фізичної реабілітації – пані Олена. Каже, навіть у складних випадках, якщо займатися з маленькими пацієнтами щодня протягом двох тижнів позитивні зміни неодмінно будуть.

"Це такі дітки як з діагнозами ДЦП, синдром Дауна. Ми займаємось з дітками з народження і поки до 18 років. Я дуже люблю цих діток, якщо чесно. Я їх поважаю кожного. Відношусь до них як до особистості", – запевнила фахівчиня з фізичної реабілітації Олена Куркіна.

Поряд відбуваються заняття із сенсорної інтеграції. Терапевтка Наталя раніше допомагала лікувати дітей у Маріуполі. Після вимушеного переїзду знайшла схожу роботу в Бердичеві й залюбки повернулася до своєї діяльності.

"Включаємо рухами, запускаємо дітям поведінку, мову, відносини один з одним, розуміння, контакт. Також слухняність – це в основному до гіперактивних дітей відноситься. Дуже допомагає сенсорна інтеграція для діток з розладом аутичного спектру", – пояснила терапевтка із сенсорної інтеграції Наталя Панасюк.

Такі заняття краще починати змалечку, каже терапевтка. Тоді результат реабілітації буде швидшим і кращим.

"Дитина стала більш уважніша, більш працездатніша, посидюча, не крутиться на стільчику, так як вона це робила раніше і набагато продуктивніше працює", – запевнила мама пацієнтки Наталія Міщук.

При Кляшторі Босих Кармелітів не оминають увагою і дорослих пацієнтів із вадами здоров’я. Декого доводиться навчати елементарних побутових речей, як-от приготувати їжу, заварити чай.

"Навчився свічки робити і їсти готувати навчився. Суп, млинці робили сьогодні, я яблуко тер", – запевнив пацієнт із Бердичева Костянтин Соцький.

Займаючись із дорослими пацієнтами, фахівці прагнуть їх соціалізувати.

"На початку не запам’ятовували як воно правильно робиться. Часом потрібно було прості речі, що ми вже знаємо, вміємо і не задумуємося, а тут було важко, наприклад, що спочатку заварка, а потім вода. Оце важко було", – пояснила організаторка дозвілля сестра Каміла.

Хвороба не чекає на закінчення війни, каже головний ідейник реабілітаційного центру отець Юзеф.

"До кінця війни хочемо, щоб діти всі могли користуватися, лікуватися у центрі безкоштовно. Після війни побачимо. Це все залежить завжди від добродіїв, яких знаходимо чи знайдемо в майбутньому за кордоном", – підсумував делегат Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик.

Безплатною реабілітацію для пацієнтів роблять пожертви закордонних меценатів із Польщі, Німеччини, Італії та США.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, раніше уповноважена президента України з прав дітей Дар'я Герасимчук повідомила, що рф незаконно депортувала на тимчасово окуповані території України чи у рф понад 180 тисяч дітей, зокрема, близько двох тисяч дітей-сиріт. Частину дітей відправили до росії.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться відео за темою: 16 дітей з Херсонщини, яких московити тримали у "полоні", повернули в Україну

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело