Нові проблеми притулку накладаються на досі не вирішені попередні

Притулок Best Friends на Київщині став прихистком для близько дев’яти сотень тварин. Це і безпритульні чотирилапі і ті, яких рятують від обстрілів на сході країни. Під час відключень світла притулок працював від генератора, але зараз він зламався. І це не єдині труднощі.

Так, у кузові до притулку Best Friends вимушені їздити волонтери та відвідувачі. Дорога розбита, а борозни замерзли. Легкові автівки часто не витримують шляху, тому дістатися пристановища для тварин можна або трактором або вантажівкою. Шлях не з простих, але на тих, хто здолав його, чекають радісні хвостатики. Крім місцевих безпритульних, тут є й евакуйовані чотирилапі із Донеччини, Луганщини та Харківщини. Котиків можна погладити, а із собаками –  погуляти.

Притулок для тварин на Київщині потребує допомоги – сюжет (Відео)

"До нього приїжджаю, з ним гуляю, соціалізую. Вони ж чекають. Треба бігати, обніматися, кусатися", – каже волонтерка благодійного фонду "Хвостата Banda" Вікторія.

А ці малята тут недовго. Коробку із сімома цуценятами знайшли на під’їзді до притулку. Одне маля було вже мертве, а інших таки врятували. Тепер вони звикають до нового дому. Адаптуватися новеньким допомагають працівники Best Friend. Вони у притулку майже цілодобово, бо живуть у будиночках поблизу.

"Ми тут живемо, все-одно ми їздимо, привозим і будівельні матеріали, і продукти тваринам, тобто корма. Прийшлось купити військову машину, щоб їздить якось – дороги геть нема", – наголосив керівник притулку для тварин Олександр Росієць.

Та це не єдина проблема. Днями зламався двигун генератора, який забезпечував роботу сонячної міні-електростанції. Вона давала у притулок світло, забезпечувала роботу котельні і холодильників. Тимчасово заклад заживили від бензинових генераторів, але вони потребують багато палива і не можуть працювати цілодобово. Тому терміново треба або лагодити зламаний двигун, або купувати новий потужний генератор.

"Без дизельного генератора – це взагалі у нас проблема. Зараз і всю ніч бензиновий генератор працює, і вдень працює. Вони не розраховані для сонячної станції", – додав Олександр Росієць.

Нові проблеми притулку накладаються на досі не вирішені попередні. Адже його теж не оминули жахи російського вторгнення. 1 березня москолота вдарила авіацією та "Градами" по притулку. Від нього лишилася тільки частина перекошених вольєрів. Решта погоріло. Заклад і досі продовжує відновлюватися після ударів москолоти. Працівникам допомагають волонтери, які щотижня приїжджають у Best Friend.

"Нам треба розчистити все, що зруйноване і що постраждало, для того, щоб на місці старих вольєрів змогли зробити нові якісні, тепліші, з водопідведенням", – підсумувала кураторка зоонапрямку волонтерської організації "Б30" Анастасія.

Нині є гроші на 30 загород, але цього замало. Адже тварин більшає щотижня, а нові господарі знаходяться рідко. Також, потрібно облаштувати карантинний будиночок із операційними. Частину будівлі для котиків уже роблять, а от на відділення для собак бракує грошей.

Допомогти можна донатом

Карта Приват
5168 7427 3251 2904 Онопрієнко Галина
4149 6293 9967 6170 Сафарян Христина

Карта Моно  5375 4141 2595 4429 Галина О.

PayPal: [email protected]

Patreon: patreon.com/bestfriendsshelter

LiqPay: https://www.priiut-best-friends.com.ua/?page_id=168

Марія Марчук та Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело