У Байківцях для дітей-переселенців організували поїздки на конях. Такі заходи проводять під час проєкту "Простір дружній для дитини" від благодійного фонду "Карітас. Тернопіль".

Інструктор з верхової їзди Руслан Лисенко розповів дітям, як підготувати коня до поїздки.

Мирославі – 13 років. Вона із Запоріжжя. Дівчина першою змогла покататися.

На Тернопільщині організували іпотерапію для дітей-переселенців

"Спочатку було страшно, а потім вже у кінці все вийшло".

11-річна Кароліна приїхала із Херсона. Дівчинка наймолодша в групі. Вона каже, на коні до цього ніколи не сиділа.

"Мені сподобалось керувати цим конем. Дуже було весело та інколи страшно".

Ілоні Ситій 14 років. Верхова їзда – її захоплення. Цьому дівчину навчав дідусь у Новій Каховці. На конях Ілона катається вже 10 років.

"Мій дідусь має зараз конюшню в Новій Каховці. І не виїжджає через це. Тому, що коні там. Він мене вчить. Катає. Він відкрив конюшню, коли я народилася".

Тернопільський "Карітас" започаткував проєкт "Простір дружній для дитини" від початку повномасштабної війни. У ньому беруть участь діти з різних областей України, які через бойові дії переїхали до Тернополя. Під час проєкту організовують різноманітні заходи, серед яких і катання на конях.

Діти 4 вікових категорії. Підліткову групу постійно відвідують 27 дітей. Про це розповіла соціальна педагогиня Анастасія Гурська.

"Ми з ними відвідуємо театри, також заняття з арттерапії, з глинотерапії. Також майстеркласи з малювання. Це заняття є важливим для дітей, бо допомагає їм розслабитися. Так діти зможуть відірватися від сьогоднішніх подій".

Психологиня Тетяна Гончар говорить, що іпотерапія допомагає стабілізувати емоційний стан дитини, має розслаблюючий ефект.

"Найчастіше з проблем які бувають у дітей-переселенців, перше, це проблеми пов'язані з переїздом в інше місто. Їм потрібна адаптації до нових умов. Це проблеми пов'язані з втратою речей, втратою будинків. Коли вони залишаються без того, про що дбали все своє життя. Травми пов'язані з втратою одного з батьків, або обох батьків, з втратою родичів. А також переживання, що хтось із батьків є на війні".

Загалом на Тернопільщині зареєстровано понад 82 тисячі внутрішньо переміщених осіб, майже 25 тисяч з них – неповнолітні. Про це повідомила директорка департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Оксана Смолій.

Читайте також На Тернопільщині для переселенців провели арттерапевтичне заняття

Джерело