Скаржаться волонтери та місцеві депутати на нововведення у правилах перетину кордону

Взаємодія волонтерів – це опора Збройних Сил України, але тоді, коли їхній діяльності не заважають. Щоб обговорити складнощі у роботі волонтерів і домовитися, як їх вирішити, у Львові на саміт зібралися депутати, урядовці, військові та волонтери.



Волонтери, які від початку повномасштабного вторгнення не припиняють допомагати українській армії, кажуть, що одна з головних проблем сьогодення – це подача декларацій для оподаткування. Їх потрібно оформити до травня, тож уже незабаром усі вони стикнуться з тим, що, можливо, доведеться платити чималі гроші з власної кишені.

"Потрібно допомогти волонтерам, щоб ті правильно подали ту звітність і потім не було переслідувань матеріальних, тому що от минулого року, особисто я зібрав 16 мільйонів гривень, і якщо дивитись по податковому кодексу, то я б 19,5%, тобто більш ніж 2 мільйони гривень я б мав оплатити податки з цього", – каже волонтер, голова громадської організації "Незалежні" Святослав Літинський.

Окрім цього, скаржаться волонтери та місцеві депутати на нововведення у правилах перетину кордону. Адже тепер депутати місцевих рад виїхати з країни можуть лише в офіційне відрядження, але не по гуманітарну допомогу. Окрім цього, багатьом волонтерам сьогодні відмовляють у реєстрації у системі "Шлях".

"Більшість волонтерів стикнулися з новою програмою внесення змін до "Шляху". Багато кому відмовляють, я це почула. Нам це не відмовляли, бо ми здаємо всі звіти за кожного водія. Але хотілось би почути чому іншим колегам відмовляють і допомогти їм у вирішенні питання", – наголосила керівниця департаменту забезпечення ДУК "Правий сектор" Уляна Кузик.

Депутатка Львівської міськради, координаторка БФ "Центр волонтерства та захисту" Наталія Шелестяк зауважила: "Процедура не роз’яснена, як я маю їхати, при яких умовах. Тобто я жінка, не військовозобов’язана, не маю розуміння як я, як депутатка місцевої ради маю потрапити за кордон в цілях волонтерських".

Учасники саміту наголошували, що лише взаємодія волонтерів та влади може бути запорукою якісної співпраці та майбутньої перемоги. За підсумками зустрічі напрацювали схему, яку намагатимуться втілити на законодавчому рівні.

"Було піднято питання, що має бути якась певна методичка для волонтерів як заповнити ту чи іншу звітність. Піднімалося питання податкової, а властиво навіть не податкової, а документальної амністії як мінімум до завершення воєнного стану, бо зібрати всі документи фізично неможливо", – підсумувала народна депутатка від "Європейської солідарності" Софія Федина.

Загалом у волонтерському саміті взяли участь більше сотні учасників, як з України, так і з-за кордону.

Зі Львова, Андрій Тарасенко, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: "Біда у всіх одна, ми вже стали як рідні": мами загиблих десантників передали на передову вареники

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело