Про це повідомляють #Букви.

Майбутній співак, продюсер, телеведучий та лідер гурту “Скрябін” народився у місті Самбір на Львівщині у родині вчительки музики Ольги та інженера Віктора Кузьменків.

Захоплення музикою в артиста з’явилося наприкінці 70-х, а вже за кілька років він почав самостійно створювати після.

Спочатку — в невеличкому гурті на місцевих дискотеках. Згодом — в межах проєкту “Ланцюгова реакція”, у панк-гурті, до якого крім Кузьми долучилися його однокласники.

У 1986 році зустрів з гітариста Володимира Шконду з яким згодом створив музичний гурт, який Андрій назвав “першим етапом появи “Скрябіна”. 

Сьогодні — 8 річниця з дня загибелі Кузьми Скрябіна

Фото з відкритих джерел

У 1995 році виходить перший кліп Андрія Кузьменка на пісню “Train”, який показали на українському телебаченні.

Також на початку 2000-х український гурт співпрацював з російський продюсером Леонідом Бурлаковим. Тоді він займався групою “Мумій Троль”, співачкою Земфірою, але ця співпраця завершилася на кількох концертах в Москві.

Загалом гурт “Скрябін” випустив 21 альбом та часто був в неодноразово потрапляв до топів українських та європейських чартах.

Кузьменко мав активну політичну позицію, яка частково звучала в його інтерв’ю. До прикладу, він фінансово підтримував бійців АТО та приходив до лікарень, де лікували бійців.

2 лютого 2015 року за офіційною версією МВС України, на 86 км автошляху Кривий Ріг — Кропивницький позашляховик Toyota Sequoia, за кермом якого перебував співак зіткнувся з молоковозом ГАЗ-53. Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув через пів години на місці.

У серпні 2020 року Президент Володимир Зеленський надав Кузьмі Скрябіну звання Героя України посмертно.

“Звання присвоєно за видатні особисті заслуги у формуванні вітчизняного культурного простору, вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу і громадську діяльність”, – йдеться в повідомленні.

  • Росіяни продовжують красти українське. Цього разу вони переклали російською мовою пісню “Мам” Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна).
  • В мережі з’явився офіційний тизер-трейлер української комедії “Я, “Побєда” і Берлін” за книгою співака, телеведучого і продюсера Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка).

Джерело