Час від часу у багатоповерхівках з'являються незрозумілі знаки — сірники причеплені до дверей, незрозумілі символи на поштові скриньки. Дехто думає. що це дитячі витівки, інші —  робота наркоманів. На думку правоохоронців, в такий спосіб злодії-домушники помічають  квартири потенційних жертв.

Як злодії вибирають квартири

Через візуальний аналіз — по наявності кондиціонера, супутникової антени, по тому, що видно у вікнах. У вечірній час навіть через вікна зі шторами  можна багато чого побачити. 

Як злодії вибирають та помічають квартири й будинки: коли негайно потрібно викликати поліцію

Про багату квартиру розкажуть і добротні вхідні двері.

Як не дивно, наштовхне на подібну думку,  наліпка, що тут працює охоронна сигналізація для квартири, значить, є що охороняти. Інше питання, наскільки злодії відчайдушні, і чи будуть намагатись влізти туди, де є системи охорони квартири.

Наявність дорогого автомобіля також може привернути до уваги. На стадії пошуку об’єкта злодії можуть довго спостерігати за будинком та його мешканцями. Визначити квартиру, де живе автовласник, дуже просто. Достатньо дочекатись його після роботи у дворі, і під виглядом звичайних відвідувачів «супроводити» людину до поверху, де він живе. 

Про цінну квартиру можуть ненароком розказати сусіди та й самі власники квартир у соціальних  мережах. 

Як зрозуміти що за вашою квартирою стежать

Вибравши квартиру, злодії встановлюють стеження, щоб визначити найбільш слушний момент для крадіжки. 

Вас повинно насторожити:

Періодичний стук у двері або дзвінок. Задуматись потрібно в тому випадку, якщо після виклику або стуку за дверима відвідувачі не були виявлені. Це може бути перевіркою, чи перебуваєте ви вдома, чи ні та з'ясування графіку роботи та часу, коли ви зазвичай відсутні.

Періодичні телефонні дзвінки з незнайомих номерів та виклики до комунальних служб. Таким  чином злодії намагаються вивідати, де ви живете, який ваш розпорядок дня, хто проживає разом з вами тощо. Періодично телефонуючи, злочинці пробують з’ясувати, де ви зараз перебуваєте.

З’ясування інформації через дітей.  Слід пояснити дітям, чому не потрібно розказувати незнайомим  про сім’ю, квартиру, батьків тощо. 

Раптове поламання дверного замка може сигналізувати, що ваші двері намагалися зламати. Замініть його на більш надійний.

Дрібні предмети у вхідних дверях, під килимком.  Волосся, приліплене у малопомітному місці на дверях, монетка, залишена на килимку, кусочок печива під килимком, нитка, вставлена ​​у двері – це далеко не повний список методів злодіїв. Монетка зсунута, або печиво під килимком розчавлене – вірна ознака для злочинця, що біля квартири хтось стояв. Якщо нитка з дверного просвіту випала, значить двері відчинялися. Іноді мітки роблять ще менш помітними, наприклад, крихітний шматочок паперу в замку. Злочинці залишають дрібні предмети не тільки у двері, але і на килимку перед нею, у будь-якому випадку звертайте на такі дрібниці увагу.

Ще один знак для домушників та навідників – це переповнена пошта. Не лініться періодично очищати ящик, а у випадку, якщо відлучаєтесь надовго, попросіть сусідів витягувати все з поштової скриньки.

Якщо ви виявили мітку, що хтось слідкує за квартирою, будинком, варто звернутися до правоохоронців. Викликати поліцію потрібно, якщо помітили підозрілих людей біля будинку, в  парадному або на поверсі. Негайно викликайте поліцію, якщо  замок ваших дверей і безпосередньо самі двері хтось оглядає. Якщо ви стали свідком, що з вашого парадного виносять речі, чемно поцікавтеся хто і з якої квартири переїжджає, і якщо щось запідозрили, телефонуйте в поліцію.

Читайте також:

Як заблокувати дзвінки з невідомих номерів на смартфоні

Де не варто ховати гроші в будинку: 8 місць, про які знають усі злодії

 

Джерело