Обласна влада активно організовує на місцях суспільно корисні роботи задля відновлення країни і залучає до них усе більше безробітних. Нині проєкт "Армія відновлення" реалізують у Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській та Рівненській областях. На Київщині завдяки проєкту працевлаштовані вже 509 безробітних. Це — другий показник серед регіонів, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Найбільшу кількість безробітних залучили в Сумській області — 664, у Полтавській лави "Армії відновлення" поповнили 313 людей, у Донецькій — 262, Чернігівській — 209, на Рівненщині — 67 безробітних.

Загалом у шести областях у межах проекту "Армія відновлення" до виконання суспільно корисних робіт залучені близько 2000 людей. Види робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:

укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм; заготівлі дров для населення; розвантаження гуманітарної допомоги; облаштування укриттів у підвалах багатоповерхівок, школах; ремонту в приміщеннях соціальної сфери; упорядкування, відновлення та благоустрою міст; ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Участь у суспільно корисних роботах добровільна і оплачується на рівні не нижче за мінімальну зарплату, яка нині становить 6700 грн. Крім того, "Армію відновлення" можуть дофінансовувати з обласних бюджетів.

Що відомо Тижнем раніше до "Армії відновлення" на Київщині долучилися майже 300 людей. Відповідні договори про організацію та оплату суспільно корисних робіт укладені з 25 комунальними підприємствами регіону. У Мінекономіки поінформували, що станом на 21 листопада у межах проєкту "Армія відновлення" понад 1300 безробітних залучили до суспільно корисних робіт у Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Донецькій та Рівненській областях. За виконання цих держава перерахувала працівникам 6,2 млн грн. Наприкінці жовтня уряд активізував механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів. Читайте також

Відбудувати Київ: 11 міст Європи підписали декларацію про відновлення української столиці

Росія зруйнувала 32 тисячі цивільних об'єктів і понад 700 інфраструктурних — МВС

Джерело