Верховна Рада оприлюднила звіт парламентської Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування обставин смерті народного депутата від фракції партії "Слуга народу" Антона Полякова, який помер у жовтні 2022 року.

Про це повідомляється на сайті Ради.

Зокрема, члени ТСК дійшли висновку, що посадовці, причетні до досудового розслідування, на початковому етапі здійснили несвоєчасні, а в деяких епізодах — непрофесійні дії, що негативно вплинули на результат слідчих дій. При цьому комісія вважає, що посадовці міської прокуратури Києва блокували роботу ТСК та органів досудового розслідування.

Смерть нардепа Полякова: ТСК заявляє про порушення та закликає до додаткового розслідування

"Встановлено, що процесуальне керівництво Київської міської прокуратури здійснювалося незадовільно та на неналежному рівні, що в цілому негативно вплинуло на об’єктивність, швидкість, всебічність та повноту розслідування даного кримінального провадження. Окрім того, Комісія дійшла до висновку, що орган прокуратури блокував роботу Комісії та органів досудового розслідування", — йдеться у повідомленні.

Члени ТСК також вважають, що після смерті Антона Полякова правоохоронні органи не вдалися до дій для затримання громадян, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, дозволивши їм, таким чином, безперешкодно виїхати за кордон — до Росії.

"Встановлено, що на всі звернення Комісії, де ініціювалось питання стосовно процесуального керівництва, органами прокуратури не було вжито жодних заходів щодо їх належного виконання, а в окремих випадках отримано відмову про перевірку та встановлення фактів викладених у зверненнях Комісії", — наголошується у документі.

Відтак Тимчасова слідча комісія вважає за необхідне провести додаткові слідчі та негласні дії з низкою правоохоронних структур. Також ТСК пропонує народним депутатам у закритому режимі обговорити попередні висновки та продовжити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії до 17 травня 2023 року.

"Встановлено, що у ході досудового розслідування є необхідність проведення певного обсягу додаткових слідчих та процесуальних дій з метою повного, всебічного та об’єктивного дослідження всіх обставин смерті Полякова А.Е. та встановлення істини у кримінальному провадженні. Є необхідність звернутися до органів державної влади, а також інших іноземних установ з приводу з’єднань абонентів ймовірно причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, що дасть відповіді підтвердження або спростування факту умисного вбивства вищезазначеними особами; проведення додаткових слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій у співпраці з НАБУ, ДБР та СБУ та процесуальних дій", — зазначили в Комісії.

Що відомо Вранці 8 жовтня стало відомо про смерть депутата Верховної ради Антона Полякова. Начальник поліції Києва Іван Вигівський заявив, що у ніч з 7 на 8 жовтня Поляков вечеряв у ресторані зі знайомим, після чого йому стало зле у таксі. 11 жовтня стало відомо, що у крові Полякова окрім алкоголю, знайшли метадон. 26 жовтня стало відомо, що в організмі Полякова, окрім метадону, був димедрол – він підсилює дію наркотику. Народна депутатка від партії "За майбутнє" Ганна Скороход заявила, що депутат Антон Поляков був задушений. Вона не визнає версію слідства про те, що у його організмі виявили сліди димедролу та метадону. 5 листопада Ганна Скороход попросила створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування смерті народного депутата Антона Полякова. 18 листопада Верховна рада ухвалила постанову про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) "з питань розслідування вбивства" нардепа Полякова. Читайте також

Імпорт електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

Джерело