Посли США, Великої Британії та Франції засудили дії РФ. Черговий ракетний удар відбувся одразу після визнання Європарламентом Росії державою-спонсором тероризму.

“Ми з Україною”: як Захід відреагував на черговий ракетний удар Росії

Відповідну резолюцію 494 депутати Європейського парламенту підтримали в середу, 23 листопада. У документі зазначається, що Росія здійснює невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру України, внаслідок яких загинули тисячі людей. Все це, як підкреслює Європарламент, є актами терору проти українського населення та є воєнними злочинами.

Одразу після визнання Європарламентом Росії державою-спонсором тероризму, Путін розпочав чергову масовану ракетну атаку проти України.

“Через напади Росії без світла залишилися 10 млн українців. Ми можемо допомогти. Сьогодні ми запустили нашу кампанію #GeneratorsofHope, щоб забезпечити генераторами наших українських друзів. Солідарність у дії” – дописала в Twitter президентка Європарламенту Роберта Мецола.

Йдеться про ініціативу, започатковану Європарламентом та Європейською асоціацією міст, “Генератори надії”. ЄС збиратиме генератори для України у великих обсягах, щоб допомогти Україні пережити зиму через постійні пошкодження Росією об’єктів критичної інфраструктури.

Президент ПАРЄ Тіні Кокс у свою чергу попередив росіян:

“Сьогоднішніми ракетними ударами по цивільній інфраструктурі (включно з пологовим відділенням у Вільнянську та поліклінікою в Куп’янську) Росія продовжує порушувати міжнародне право. Керівники в Кремлі, будьте обережні – ці злочини не залишаться безкарними”.

ТСН.ua вже повідомляв, що внаслідок чергового масованого ракетного удару Росії в середу, 23 листопада, багато українських міст залишилися без світла та води. В Києві внаслідок потрапляння ворожих ракет у житлові будинки загинуло троє людей, ще одинадцятеро дістали поранень. За словами мера Києва Віталія Кличка, на Київ летіла 31 російська ракета. Збити вдалося 21 ракету.

Знову зачепило й сусідню Молдову, де почалися перебої з електропостачанням. За словами міністра закордонних справ країни Ніку Попеску, у Молдові наразі масові відключення світла включно зі столицею Кишиневом. До МЗС Молдови викликали посла Росії для пояснень.

Амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк миттєво відреагувала в Twitter на черговий акт російського тероризму:

“Ще більше жорстоких ракетних ударів по країні, оскільки Росія намагається покарати Україну за те, що вона наважилася бути вільною. Я бачила силу народу України та знаю, що спроба Росії домінувати над Україною, занурюючи її в холод і темряву, зазнає поразки. Ми з Україною”.

Амбасадорка Великої Британії в Україні написала коротко:

“У Києві знов вибухи. Поки продовжу працювати у підвалі”.

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен теж відреагував у Twitter та поділився робочим фото з укриття:

“Ми з Україною”: як Захід відреагував на черговий ракетний удар Росії

“Ось таке повсякденне життя посольства Франції в Україні. Робочу зустріч з віцеміністром економіки Олександром Грибанем перервали російські ракетні удари. Ми продовжимо її у сховищі. Висловлюю солідарність з українцями”.

Українські дипломати також дописували в Twitter під час чергової російської ракетної атаки. Так, колишній посол України в Німеччині, а нині заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник повідомив, що один зі смертельних ударів російських ракет прийшовся на житловий будинок біля квартири брата його дружини.

“Він шокований, слава Богу, він і його родина не постраждали, але, на жаль, є жертви”, – дописав Мельник.

Колишній посол України в Австрії Олександр Щерба також написав у Twitter, що не міг додзвонитися до своїх батьків на Київщині:

“Відчайдушно намагаюся додзвонитися до тата й мами на околиці Києва. Стільниковий зв’язок не працює належним чином. Нарешті тато телефонує мені на міський телефон. Всі в безпеці. Дякую Богу за стаціонарні телефони…”.

Ну а міністр закордонних справ Павло Клімкін звертає увагу на інтригу з резолюцією Європарламенту щодо визнання РФ країною-спонсором тероризму.

Джерело