У Підгайцівській громаді встановлюють шість сирен для оповіщення про повітряну тривогу. Їх закупили за гроші з бюджету громади, – розповів Суспільному заступник голови Підгайцівської громади Леонід Гроголь.

Вартість системи оповіщення разом із монтажем коштує майже двісті тисяч гривень. Її встановлять у селах: Підгайці, Липини, Крупа, Лище, Піддубці і Звірів.

"Вони будуть під'єднані до системи загального оповіщення області й сигнал автоматично буде надходити", – каже Леонід Гроголь.

Громада на Волині за власний кошт придбала шість систем оповіщення: де їх встановлять

Нині нову систему оповіщення нині тестують. Повноцінно вона запрацює з 10 жовтня, – говорить електромонтер Владислав Демчук. Додає: це новіший тип сирен, не такий, як мегафони.

Зі слів начальника обласного управління з питань цивільного захисту Олександра Блащука, понад 80% населення Волині отримують інформацію про повітряну тривогу. Це не лише за рахунок сирен, а також через радіо, телебачення та мобільні застосунки.

Що відомо На Волині було 69 автоматичних електросирен. Наприкінці вересня додатково відремонтували та ввімкнули ще десять. З 10 жовтня на Волині також очікують на 20 нових електросирен, які встановлять у громадах, що знаходяться в 30-кілометровій зоні із Рівненською атомною електростанцією та у громадах, що межують з Білоруссю та біля митних переходів. Вперше система оповіщення повітряних тривог на Волині була ввімкнена 25 лютого. Тоді за день сирену вмикали тричі. Система централізованого оповіщення населення на Волині працює з 1985 року. У ніч з 28 лютого на 1 березня у Луцьк доставили додаткові системи оповіщення про повітряну тривогу. До цього лучани масово повідомляли, що сирену не чутно у багатьох районах Луцька. Обладнання встановили у 33-му районі міста, на вулиці Дубнівській та в районі ЛПЗ. Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело