Європою шириться своєрідний флешмоб: після проведення фейкових референдумів на сході України, соцмережі наповнились мемами про розподіл Росії. Так, Чехія "приєднала" Калінінград, а Нідерланди зазіхають на всю Росію.

Ще 22 вересня комік та ведучий шоу на нідерландському телебаченні Ар'єн Любах запропонував провести "референдум", за результатами якого Росія стала б одним із суб'єктів Королівства Нідерланди.

"Припиніть слухати брехню Путіна! Він приховує від вас те, що історично Росія належить Нідерландам", — жартує Любах.

Чехії – Калінінград, а Нідерландам уся Росія: у соцмережах Європи виник новий флешмоб

Як підтвердження того, у сюжеті згадують, що Анна Павлівна, дочка російського імператора Павла I, одружилася з Віллемом II, предком нинішнього короля Нідерландів Віллема IV: "Так, він погано говорить російською. Але він погано говорить і голландською – нічого, ми справляємося".

Український бренд випустив взуття з написами російською, але пообіцяв віддати отримані кошти у фонд "Повернись Живим"

Пізніше у Twitter зʼявилась карта, на якій зображено фіктивний поділ Калінінграда між Польщею та Чехією: "Настав час поділити Калінінград, щоб наші чеські брати нарешті отримали вихід до моря". Наступного дня карту опублікував у своєму Twitter депутат Європарламенту від Чехії Томаш Здеховський. Він зізнався пізніше, що навмисно вирішив зробити жарт чимось більш серйозним.

Британський гурт відмовився брати участь у фестивалі, який організовують росіяни, після розмови з українкою

У соціальних мережах з'явилася низка закликів, наприклад "Зробіть Калінінград знову чеським!", "Калінінград – це Чехія" або "Краловець наш!". З'явилися також "петиції" про приєднання регіону до Чехії.

Автори однієї з петицій запропонували провести голосування з наперед визначеним підсумком: "оголосити референдум, який закінчиться результатом 98% за приєднання до Чехії, а потім – анексувати Калінінград і перейменувати його на Краловець".

Хтось навіть створив офіційний профіль "нової території" у Твіттері.

Також зʼявились цитати фейкових "світових політиків".

"Це величезне полегшення – не мати кордону з Росією. Ми дуже чекаємо на наших нових чеських сусідів", – йдеться у "реакції" міністра закордонних справ Литви на результати референдуму. В реальності такого твіта у міністра Ландсбергіса не було.

На Twitter-сторінці Краловця серед іншого можна побачити фото членів уряду Чехії, які 4 жовтня нібито підписали "акт про анексію Калінінграда".

Також створили сайт "столиці" Краловець і оголосили про початок "будівництва" першого важливого інфраструктурного об’єкта — "Пивного потоку-1" та "Пивного потоку-2" з "материкової" Чехії, а також випуск монет.

Жарти підхопили представники чеських компаній: пошта анонсувала випуск марок, залізна дорога — зміни розкладу та маршрутів заради Краловця, а статистичне агентство оголосило, що невдовзі проведе перепис населення міста.

Меми про Краловець стали вірусними не лише в чеському сегменті соцмереж, але і в сусідніх Польщі та Словаччини.

Платформа United24 презентувала браслети з металу "Азовсталі", кошти з продажу яких підуть на ЗСУ

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело