Як працює хімічний комплекс для знезараження населення показали черкаські рятувальники. Зі слів начальника Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Андрія Даника, отримали його від шотландських партнерів.

Споруда мобільна, тож її можна облаштувати у будь-якому місті. В Україні таких всього три – у Черкасах, Києві та Полтаві.

У Черкасах випробовували комплекс для знезараження населення

За легендою на території хімічного підприємства сталась аварія. Рятувальникам необхідно надати допомогу травмованому чоловіку, який без свідомості.

За словами начальника хіміко-радіологічної лабораторії Сергія Тоцького, хімічний комплекс складається із трьох частин. У ньому рятувальники допомагають людині зняти забруднений одяг, далі його обробляють від шкідливих елементів, потім перевіряють якість очищення.

Другокурсники пожежної академії Олег та Максим вважають, що поки реальної загрози немає, то вчитися легко.

"Якщо чесно, то не дуже страшно, нас підготували, нам все показали розказали як і що робити слід", – розповів Олег Телесюк.

Другокурсник Максим Комлик знає, чим більше тренуватися, тим більше вмітимеш:

"Із кожним заняттям ти стаєш все досвідченішим. Чим більше таких занять, тим більше ти пізнаєш і вчишся. Якщо це буде в реалі, то звичайно буде страшно, а на таких заняттях то несильно".

Курсанти з таким комплексом працюють вперше, розповів начальник хіміко-радіологічної лабораторії Сергій Тоцький. За 12 років роботи на Черкащині масштабних хімічних аварій не було.

"На Черкащині були аварії, але невеликого масштабу. Ми справлялись своїми силами і даний комплекс не був потрібний раніше".

Зі слів Сергія, якщо надати допомогу в перші хвилини хімічної небезпеки, то шанси на порятунок максимальні.

"Всю необхідну речовину яка потрапила на постраждалого або на населення потрібно змивати і проводити обробку, щоб зменшити вплив даної речовини на організм людини".

Як розповів начальник Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Андрій Даник, нині треба бути готовим до будь-яких сценаріїв.

"Враховуючи нові реалії, які ми маємо, то дійсно існує загроза як і хімічної, так і радіаційної можливих аварій, але разом з тим черкаські рятувальники постійно покращують матеріально-технічне забезпечення. Даний комплекс доречний як і у військовий, так і мирний час для захисту черкащан".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Наслідки війни: на Черкащині рятувальники знешкодили 32 тисячі боєприпасів Місяць були в окупації: на Черкащину переїхало швейне підприємство з Херсонщини

Джерело