Віолетта Сєрова та Іван Хобта здобули друге поспіль "срібло" на етапі в Польщі та ввійшли до топ-6 фіналістів.

У Ґданську розіграли медалі юніорського етапу Гран-прі з фігурного катання серед спортивних пар. Це був другий поспіль турнір цієї серії в польському місті та передостанній у сезоні 2022/23.

Водночас цей етап був завершальним саме для спортивних пар, тож після нього визначалися дуети, які візьмуть участь у Фіналі Гран-прі, що відбудеться в грудні в Турині. Аби відібратися, необхідно було ввійти до топ-6 найкращих пар за підсумком усіх чотирьох етапів.

Українські фігуристи вперше за сім років відібралися до юніорського Фіналу Гран-прі, здобувши два

Україну в цій дисципліні представляла єдина пара – Віолетта Сєрова та Іван Хобта, які були одними з фаворитів на нагороди та вихід до Фіналу. У короткій програмі дует заробив за прокат 55.5 бала, покращивши оцінку, в порівнянні з минулим етапом, та ввійшли до топ-3.

Читайте також: Україна вперше за сім років виграла медаль юніорського Гран-прі з фігурного катання в спортивних парах: відео Коротка програма Сєрової та Хобти на юніорському Гран-прі в Ґданську:

У довільній програмі підопічним Пилипа Залевського теж вдалося покращити бали та набрати 99.26 за прокат. Цей виступ підняв їх на підсумкове друге місце з сумою 154.76 – також топрезультатом сезону.

Українські фігуристи обійшли американський дует Софії Барам і Даніеля Тюмєнцева та поступилися лише австралійцям Анастасії Голубєвій і Гектору Джотопулосу Муру, які стали єдиною парою, що здобула два "золота" в цьому сезоні Гран-прі, тобто максимальні 30 очок у кваліфікації до Фіналу.

"Срібний" виступ української пари в Ґданську (довільна програма): Юніорське Гран-прі 2022/23. Ґданськ (Польща). Спортивні пари Анастасія Голубєва / Гектор Джотопулос Мур (Австралія) 161.17 Віолетта Сєрова / Іван Хобта (Україна) 154.76 Софія Барам / Даніель Тюмєнцев (США) 152.49 Читайте також: Збірна України з фігурного катання посіла друге командне місце на турнірі в Оберстдорфі: результати Що означає медаль Сєрової та Хобти Це вже друга медаль пари в цьому сезоні юніорської серії Гран-прі. На попередньому етапі, який також проходив у Ґданську, Сєрова та Хобта, завоювали "срібло". Загалом для України це третя нагорода цьогорічної серії ЮГП. Також медаль здобували Марія Пінчук та Микита Погорєлов, які виграли "бронзу" в танцях на льоду в Ризі. Чи відберуться вони до Фіналу, буде відомо після останнього етапу Гран-прі. Фініш у топ-2 на двох етапах дозволив Сєровій та Хобті кваліфікуватися на Фіналі Гран-прі. Українці показали четвертий результат, заробивши 26 очок за два других місця. Віолетта та Іван – перші за сім років українці, яким вдалося виграти дві медалі за один сезон ЮГП та пробитися до Фіналу. Востаннє таке робила інша спортивна пара – Рената Оганесян і Марк Бардей, які в 2015 році здобули "золото" в Ризі й "бронзу" в Лінці та стали п'ятими у Фіналі. Читайте також: Українські фігуристи вперше за чотири роки завоювали медаль у танцях на льоду на юніорському етапі Гран-прі: відео Хто відібрався до Фіналу Гран-прі серед пар (юніори) Анастасія Голубєва / Гектор Джотопулос Мур (Австралія) – 30 очок Кайла Сміт / Енді Ден (США) – 28 Софія Барам / Даніель Тюмєнцев (США) – 26 Віолетта Сєрова / Іван Хобта (Україна) – 26 Ава Рей Кемп / Йонатан Єлізаров (Канада) – 20 Хлої Панетта / Кіран Трешер (Канада) – 20 Хто такі Сєрова та Хобта 15-річна Віолетта Сєрова та 19-річний Іван Хобта – українські фігуристи, які спеціалізуються на парному катанні та представляють Київ. Уже дворазові призери юніорських етапів Гран-прі 2022/23 (два "срібла" на етапах у Ґданську). Учасники чемпіонату світу-2022 серед юніорів, де посіли шосте місце. Чемпіони України серед дорослих (). Що далі Останній етап юніорської серії Гран-прі відбудеться 12-15 жовтня в італійській Еньї. Фінал Гран-прі заплановано на 8-11 грудня в італійському Турині. Читайте також: Американський фігурист Ілья Малінін виконав перший в історії четверний аксель: відео