Замість музики – тиша у салонах. Розпочав діяти закон України про підтримку національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора. У рейсових пасажирських автобусах та маршрутках не можна вмикати музику, фільми чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Суспільне питало, чи знають про новий закон водії та пасажири Кропивницького, і яке їхнє ставлення до заборони.

Від сьогодні в Україні заборонили в автобусах, маршрутках, тролейбусах та таксі вмикати в салоні музику чи фільми. Усі звукові сигнали, крім інформації про поїздку, заборонені згідно закону України на міських, міжміських та міжнародних маршрутах. Водій 44-го маршруту у Кропивницькому Юрій Поцелуйко говорить, про заборону знає.

"Я вмикав радіо, тому звучала та музика, яка була в ефірі. Заборони не було, тому слухали різне, щоправда старалися поменше вмикати шансон".

В автобусах та маршрутках заборонили вмикати музику. Як реагують пасажири та водії в Кропивницькому

Заборона стосується водіїв і пасажирів. Звук музики чи фільмів можна транслювати на індивідуальні навушники пасажирів.Якщо пасажир голосно увімкнув музику, водій має право його висадити.

Зі слів заступник голови обласної асоціації перевізників Дмитра Вінницького, про нововведення попередили усіх кропивницьких перевізників. "Провели з працівниками підприємства, водіями інструктаж під особистий підпис. На сьогодні ця норма закону уже виконується".

Подружжя Котенків, які чекали маршрутку, про новий закон не знали. "Вважаємо, що це правильно. Не кожному подобається музика в салоні. Якщо в однієї людини сьогодні гарний настрій, то інша може, наприклад, себе погано почувати через хворобу".

Іншої думки Наталя Іванова. "Під час війни я підтримую заборону на музику. Але якщо говорити про мирний час, то нехай грає".

Водій маршруту Омельгород-Кропивницький Віктор Суржик про новий закон не чув. Музику у салоні чоловік не вмикає з початку російського вторгнення. "Я вважаю, що музика в наша час непотрібна нікому. Будемо все вмикати після закінчення війни".

Михайло Беліцький, який чекає на автобус, вважає, водія ніщо не повинно відволікати. "Водій повинен їхати уважно, без сторонніх звернень з боку пасажирів. Від відповідає за людей, які йому довірили свої життя".

Дотримання норм закону контролюватимуть працівники держслужби з безпеки на транспорті, говорить начальник Володимир Романенко.

"На даний час статтею 60 закону України не передбачена відповідальності за відтворення музики у салоні пасажирських автобусів. Однак Кабмін внесе відповідні зміни у правила надання пасажирських послуг всіма видами транспорту".

На внесення змін до закону Уряд має два місяці.

Що відомо

Група народних депутатів 30 травня цього року зареєструвала законопроєкт про обмеження в Україні музичних творів виконавців, які з 1991 були або є громадянами держави-агресора. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело