Тисячу сто сорок три військових з початку повномасштабного вторгнення пролікувалися в реабілітаційному відділенні одного з лікувальних закладів Хмельницького. У центрі 60 апаратів, з котрих 12 є новітніми.

Про це Суспільному розповів завідувач реабілітаційного відділення Михайло Ступчук.

За його словами, процес відновлення в залежності від поранення чи травми триває від двох тижнів до місяця.

Від декількох тижнів до місяця: як проходять реабілітацію українські військові на Хмельниччині

Військовослужбовець Юрій 10 днів проходить реабілітацію. Отримав поранення поблизу Донецька, розповів Юрій: «Травма – кульове наскрізне влучання, через лопатку. Зараз вже, слава Богу».

Тиждень на реабілітації перебуває і військовий Володимир. Каже, за час лікування відчув полегшення у суглобах: «Вже більш менш нога не віднімає так. Нормально вже почуваю у суглобах себе. Іде на покращення».

За словами лікаря кабінету реабілітації Олега Бурикіна, пацієнт проходить реабілітацію на апараті для розробки гомілкостопного, колінного та тазобедреного суглобів.

«Коли пацієнт знаходиться на даному апараті в нього розслаблені м’язи, через це покращується кровообіг та лімфодренаж в нижніх кінцівках. Виставляється кут на який буде згинатися в колінному суглобі гомілка, і включається. В середньому процедура триває від 15 до 20 хвилин», - розповів Олег Бурикін.

За три дні реабілітації зменшилися болі в коліні, розповідає військовослужбовець Максим. Каже, травму отримав поблизу Донецького аеропорту.

«Після цієї процедури мені краще в самому суглобі. Тому, що перед цим постійно якісь замкнення були. А після апарату мені легше стає і болі вже не такі часті. По відчуттях, воно ніби зігріває з середини, типу як тепло до самих кісток», - каже Максим.

Пацієнт проходить процедури на новому апараті для ультразвукової терапії, розповідає лікарка фізичної реабілітаційної медицини Леся Корчик: «Перевага в цьому апараті, що він двоканальний. Тобто, що ми можемо одразу застосовувати для двох пацієнтів. Цей апарат необхідний для зменшення болю, покращення руху в суглобах, а також для кровообігу в нижніх та верхніх кінцівках та зменшення болю у ділянці поперекового відділу хребта».

Зараз, каже завідувач реабілітаційного відділення Михайло Ступчук, відділення заповнене на 100 %.

«Відділення реабілітаційне розраховане на 30 ліжок. Відділення призначене для лікування хворих з опорно-рухового апарату, захворювання та травмами периферичної нервової системи. У відділенні нашому зараз знаходиться 30 хворих», - говорить завідувач.

За словами Михайла Ступчука, за необхідності пацієнтам надаються настанови, як проводити реабілітацію у домашніх умовах.

Читайте також У Хмельницькому волонтери розповіли про нові потреби військових У Хмельницькому пораненим військовим передали майже чотири сотні книг

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело