Віртуальну виставку "УПА «Поліська січ»: Історія незламних" розробили у Рівненській обласній бібліотеці. Це фотографії та історія створення українського руху опору у середині ХХ століття на Рівненщині. Виставка доступна для перегляду на сайті закладу.

Віртуальна виставка створена до 80-річчя УПА на основі архівних даних про визвольні змагання на Рівненщині у 20-50-х роках ХХ століття, пояснила заввідділу краєзнавства обласної бібліотеки Олена Гумінська.

"Оскільки виставка називається "Українська повстанська армія «Поліська січ»: Історія незламних", то, звичайно, акцент віддається Поліській Січі. Це група, яка працювала на нашій території", — зауважила бібліотекарка.

Історія УПА на Рівненщині у віртуальній виставці: на сайті бібліотеки доступні матеріали з грифом

Зі слів Олени Гумінської, значна частина архівних матеріалів до 2015 року зберігалася під грифом "цілком таємно". Їх оприлюднили лише після прийняття Верховною радою закону "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму".

Матеріали віртуальної виставки подають інформацію як про відомих бійців УПА Тараса Бульбу-Боровця, Ніла Хасевича, Клима Савура, так і про менш знаних учасників повстанського руху.

"Це готовий матеріал на будь-яку наукову роботу, на будь-яку. Це може бути і учень, який працює в Малій академії наук, і студент, який навчається на історичному факультеті будь-якого нашого вишу і, звичайно ж, будь-який пересічний рівнянин, українець може поцікавитися, як же все починалося", — сказала бібліотекарка.

Упорядники виставки опублікували і список книг, періодичних видань, а також інтернет-ресурсів, пов'язаних з цією темою. А також розмістили на стелажі тематичні видання з бібліотечної збірки — для того, щоб ті, кого цікавить історія визвольних змагань на Рівненщині, змогли дізнатися про це більше.

Читайте також На Рівненщині діти за місяць виготовили близько 800 окопних свічок на передову Безхатьки у Рівному почали плести кікімори для ЗСУ В сільській хаті на Рівненщині виявили оригінали Ніла Хасевича. Куди передадуть знахідки

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело