Після завершення досудового розслідування слідчі Тернопільщини скерували до суду провадження щодо двох організаторів та восьми членів злочинної організації. Про це повідомив речник Нацполіції області Сергій Крета.

За його словами, бізнес на продажі наркотиків організував на території західних областей України разом зі своєю співмешканкою житель Хмельниччини.

"Чоловік створив інтренет-магазини та телеграм-канали з продажу заборонених речовин. Асортимент був різноманітний. Пропонували фактично всі види наркотиків: кокаїн, ЛСД, МДМА, гашиш, канабіс, PVP, амфетамін, мефедрон та псилоцибінові гриби. Товар замовляли гуртовими партіями, отримували на пошті, а розповсюджували клієнтам методом закладок. Коли справа налагодилася, організатори найняли помічників. Людей шукали через оголошення в інтернет-мережах. Кожен працівник виконував чітко визначені завдання та накази. Одні отримували товар, фасували його та маркували. Колір клейкої стрічки відповідав марці наркотиків та вазі. Інші розвозили по сховках, фотографували та скидали звіти організаторам. Клієнтами наркоторговців були жителі Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей. Товар реалізовували як вроздріб, так і гуртом".

Слідчі з Тернопільщини скерували до суду справу 10 підозрюваних у торгівлі наркотиками

Сергій Крета каже, що підозрювані рекламували бізнес малюнками на стінах будинків та наліпками з інтернет-посиланнями.

"За це також відповідала окрема людина. Спочатку вони відкрили два інтернет-магазини, а згодом кілька складменів відділилися від спільної справи і відкрили ще два власних магазини. У день наймані працівники встигали зробити 200-300 закладок. Загальний щоденний оборот від продажу наркотичних засобів та психотропних речовин становив понад 40 тисяч гривень".

За словами Сергія Крети, працівники управління боротьби з наркозлочинністю Тернопільщини спільно зі слідчими головного управління області під процесуальним керівництвом прокуратури краю документували діяльність підозрюваних понад рік.

"Усі вони відповідатимуть перед законом відповідно до статті 255-ї – створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній; статті 306-ї – використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів, отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів. А також статті 209-ї – легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом та 307-ї (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України".

Читайте також У Тернополі водій авто на пішоході збив дідуся і онука У Тернополі 11-річний хлопець випав з вікна

Джерело