Розрахунок житлових субсидій на опалювальний період відбуватиметься у жовтні. Упродовж цього місяця пільгами опікуватиметься департамент соцзахисту, а з листопада це робитимуть вже у Пенсійному фонді України. Суспільне з'ясовувало, як та де у рівняни можуть оформити субсидію.

Пенсіонерка Жанна Ковальчук прийшла у ЦНАП поновити субсидію на опалювальний період. Оскільки оформляла вона її раніше, то подавати заново документи їй не довелося, субсидію поновили автоматично.

"Я прийшла запитатися, чи мені потрібно поновлювати документи, чи не потрібно, бо у мене зять пішов воювати. Виходить навіть дешевше, тому що трикімнатна квартира. За одне опалення у нас забирає майже дві пенсії з дідом. А так, як дають субсидію, то ми можемо щось купити собі, хліба і масла кусок, от і все", — каже Жанна Ковальчук.

Тонкощі призначення: що варто знати про субсидії у Рівному

Упродовж жовтня роблять розрахунок житлових субсидій на новий опалювальний період. Тим, хто потребує допомоги, варто звернутися за консультацією до департаменту соцполітики. Рівняни можуть оформити субсидію онлайн у застосунку Дія, ЦНАПі або філіях департаменту.

"Паспорт, код з собою має бути, копії паспортів членів сімей, довідка з ОСББ. Якщо це вперше, то і технічний паспорт, звірити площу, все з собою мати", — уточнює провідна спеціалістка відділу субсидій ЦНАПу Марія Осипчук.

Зараз дедалі більше рівнян звертаються за консультуванням і хочуть оформити пільги.

"Я вчора прийняла 36 консультацій, прийняла сім, хто вперше, хто повторно. Все залежить від ситуації: зміна складу сім'ї, є різні. Ну і зараз зазвичай консультуються на опалювальний період. Усі хочуть із жовтня, з опалювального періоду", — додає Марія Осипчук.

Читайте також: У Рівному систему почали готувати до подачі тепла. Що робити представникам будинків

Оформлювати пільгу заново варто, якщо змінилися доходи, площа житла чи кількість зареєстрованих мешканців. Директор міського департаменту соцполітики Сергій Черній розповідає, що у жовтні чекають на нововведення.

"Нововведення будуть стосуватися того, що зможуть (отримати субсидію,-ред.) безробітні, які на сьогодні втратили роботу і не мають за що оплатити комунальні послуги. Їм буде нараховуватися допомога, якщо вони стануть у центрі зайнятості. Буде враховуватися лише допомога по безробіттю, тобто попередня заробітна плата не враховуватиметься", — пояснює посадовець.

Він додає: якщо один із членів родини перебуває у ЗСУ і не проживає вдома, його доходи під час оформлення субсидій не враховуватимуть. На цей опалювальний сезон у рівненській громаді уже призначено майже 16 тисяч субсидій.

Що відомо Більшість Рівного обслуговує підприємство Рівнетеплоенерго. Як заявив його керівник Олександр Ющук, він хвилюється за можливі диверсії ворога та перебої з постачанням енергоносіїв. У інтерв’ю Суспільному тепловик також пояснив, до яких можливих ситуацій готуються та як самі мешканці можуть попередити аварії. Опалити житло рівнянам лише з допомогою електроприладів не вдасться технічно. Про це Суспільному розповів директор Рівнетеплоенерго Олександр Ющук. Голова Ради голів ОСББ Галина Похильчук теж зауважила, що масового використання електрообігрівачів не витримають підстанції та внутрішньобудинкові мережі. При цьому важливо, щоб спершу теплоенерго прогріло помешкання. Читайте також Для мам із немовлятами — окремий заклад: мер Рівного розповів, як готуються до зими Напередодні опалювального сезону: рівненські спеціалісти дали поради, як обрати техніку для обігріву та як зберегти тепло в оселі Як рівнянам перейти на індивідуальне опалення та в чому є нюанси. Досвід ОСББ

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело