В одному з волонтерських осередків у Полтаві, які плетуть сітки, не вистачає тканини, а ще основи для роботи та людей. Про це Суспільному розповіла Оксана Калинич, яка координує роботу волонтерів. За її словами, сітки для військових плетуть місяць. За цей час виготовили майже пів сотні.

"Намагаємося зробити непомітно-непомітно. Щоб наших хлопців було непомітно", — каже жителька Харкова Лариса Дихтяр.

Лариса Дихтяр зі своєю 13-річною донькою плетуть маскувальну сітку. До Полтави вони приїхали із Харкова на початку повномасштабної війни.

Не вистачає тканини та людей: волонтери у Полтаві виготовляють маскувальні сітки

"Ми беремо стрічку, прив’язуємо і приплітаємо її між ось цими квадратиками так, щоб утворювався візерунок. Ми підбираємо кольори, щоб ці сітки гарно прикривали і зливалися із навколишнім середовищем", — говорить жителька Харкова Анастасія Дихтяр.

"Було тут свято, і ми побачили, що тут плетуть сітки. Ми підійшли, нам дуже сподобалось і ми зрозуміли, що можемо чимось допомогти. Дізналися, куди приходити, і тижні три приходимо сюди зранку і плетемо сітки", — каже жителька Харкова Лариса Дихтяр.

Плетуть волонтери щодня протягом місяця. Роботу починають зранку. За день виготовляють щонайменше дві сітки.

"У нас рамки так зроблені, що 4 на 3 (метри – ред.) сітку ми можемо плести. Якраз десь дві, дві з половиною сітки в день ми плетемо. І потім, якщо потрібна більша, там, на передовій, наші хлопці її просто зв’язують одну до другої і використовують там, де це потрібно. Зараз ми плетемо пластмасову, її ширина 2 метри, а довжина - 8", — розповідає координаторка волонтерів Оксана Калинич.

Спочатку тканину ріжуть на шматочки.

"Ширина залежить від тканини. Якщо тканина трикотажна, то буде ширше. Якщо щільна тканина, то такі стрічки. Щоб зручно було вплітати, десь такої довжини, – метр. Потрібна сітка основа. Потрібна тканина", — каже жителька Краматорська Сталіна Чубенко.

У роботі використовують тканину, яку приносять містяни. Однак її та основи не вистачає. Як і людей, котрі плестимуть, каже Оксана Калинич.

"Це ми брали мішковину і ми її по ниточці витягували, і підготували такі для кікімор. Потрібен ще льон. Це лляні нитки. А з оцього ми можемо ще з’єднати, нарізати, навіть зшивали стрічки. Такі короткі брали відрізали. Нарізали, потім машинкою зшивали", — розповідає координаторка волонтерів Оксана Калинич.

Перед відправкою до сіток вкладають обереги ручної роботи.

"Хлопцям треба знати, що про них пам’ятають, що їх чекають. Тому такі обереги зроблені своїми руками. На передову – разом із сітками", — каже жителька Краматорська Сталіна Чубенко.

За словами координаторки Оксани Калинич, за місяць волонтери сплели майже пів сотні сіток для військових.

Читайте також:

У Полтаві діє волонтерський штаб: яку допомогу можна отримати

Джерело